Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow Arşiv arrow CHP İlçe Başkanı Emir Ali Usta'dan Güzelyalı Halkına Seçim Vaadi, AKP'ye Veryansın.
Yazdır E-posta
Çarşamba, 05 Kasım 2008

CHP İlçe Bşk. Emir Ali Usta'dan Güzelyalılıya Seçim Vaadi, AKP'ye Veryansın.

tıkla resmi büyüt
CHP Mudanya İlçe Başkanı Güzelyalı'da Gövde Gösterisi Yaptı.
(tıkla resmi büyüt)
Emir Ali Usta Tıkla Dinle
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mudanya İlçe Başkanı Emir Ali Usta Güzelyalı CHP Parti Merkezinde yaptığı basın açıklaması ile Güzelyalı seçmenlerine seslendi. Adalet ve Kalkınma Partisi'ni (AKP) eleştirdi.

Usta 1992 yılında yapılan bir halk oylaması ile Güzelyalı halkının  %85 oy oranı ile Mudanya Belediyesinden ayrı bağımsız belediye olma yönünde kararını verdiğini 1994-2008 yılları arasında seçime giderek kendi belediye başkanlarını belirlediğini hatırlatarak "Güzelyalı halkı demokratik bir şekilde kararını vermiştir.Ancak gelin görünki 6 yıldır keyfim kararları ile ün yapan AKP iktidarı bir ilke daha imza atıp ülkemizde ve Güzelyalı'da halka sormadan anti demokratik bir şekilde belediyeleri kapatmıştır.Söz konusu kararı CHP Anayasa Mahkemesine taşımıştır. Ama maalesef 6 ya 5 gibi bir oy çokluğu ile karar onaylanmıştır." dedi.

Karar saygılı olduklarını vurgulayan CHP Mudanya İlçe Başkanı Emnir Ali Usta AKP'nin ısrarla söylediği demokrasi anlayışını anlayamadıklarını belirtti. Usta "Güzelyalı halkını yok sayacaksınız, 'ben yaptım oldu' diyeceksiniz, ondan sonra Güzelyalı halkından oy isteyeceksiniz, yok böyle bir şey ! Güzelyalı halkı 29 Mart'ta AKP'yi sandığa gömecektir. Güzelyalı halkı bilmelidir ki CHP belediyesinde, Güzelyalı belediyesi kapatılmamış gibi hizmet verecektir ve Güzelyalılılar tarafından yönetilecektir. Hiç bir Güzelyalı sakini belediyedeki işleri için Mudanya'ya gitmeyecektir. Tüm hizmetler ayağına gelecektir." dedi.

Mudanya Belediye Başkanının haftanın 3 günü Güzelyalı hizmet binasında bulunacağı sözünü veren Emir Ali Usta 29 Mart 2009 tarihinden itibaren gerçekleştirecekleri icraatların program kitapçığında ve Güzelyalı'nın muhtelif yerlerine açaçakları proje galerilerinde sergileneceğini söyleyerek, finans kaynaklarını, projelere başlama ve bitiş tarihlerini Güzelyalı halkına sunacaklarını vurguladı.

Emir Ali Usta basın açıklamasını Yaşasın CHP Yaşasın Güzelyalı Halkı sloganı ile tamamladı.


Yazdır | E-posta

Bu Yazıyı Yorumlayın
RSS Yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >