Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow Zeytin - 2006 arrow Zeytin Rekolte Bildirimi Süresine Dikkat
Yazdır E-posta
Pazartesi, 09 Ekim 2006


    Dikkat! Zeytin Rekolte Bildirim Süresi 25 Ekim'de Sona Eriyor.

tıkla resmi büyüt
Zeytin Rekoltenizi Mutlaka Bildirin
(tıkla resmi büyüt)
28.9.2006 Perşembe günü başlayan Zeytin Alım Kampanyası öncesi Marmarabirlik ortaklarından Rekolte Beyannamesi alma işlemleri süresi 25.10.2006 Çarşamba günü sona eriyor.

Marmarabirlik 150 Sayılı Mudanya Zeytin Tarım Satış Kooperatifinden yapılan açıklamada üreticiler için çok önemli olan rekolte beyannamesinin mutlaka verilmesi istenerek, beyanneme vermeyen ortakların karşılaşacakları ciddi yaptırımlar hatırlatıldı. Marmarabirlik Koperatif ortaklarının rekolte beyannamesi vermemesi durumunda ürün alınmamasından, beyannamede belirtilen kriterlere belirlenen oranlarda uyulmadığı takdirde ortaklıktan çıkarılmaya varan yaptırımları okumak için haberin devamını tıklayın.

S.S.150 SAYILI MUDANYA ZEYTİN TARIM SATIŞ KOOPERATİFİNDEN İLAN


Tarım Satış Kooperatifleri Anasözleşmesinin “ÜRÜN TESLİMATI”  başlıklı 56’ıncı maddesi hükümleri doğrultusunda 2006/2007 Zeytin Alım Kampanyası öncesi ortaklarımızdan Rekolte Beyannamesi alma işlemlerine 28.9.2006 Perşembe gününden itibaren başlanacak olup,25.10.2006 Çarşamba günü sona erecektir.

1- Kooperatifimiz Anasözleşmesinin 56’ıncı maddesine istinaden,Rekolte Beyannamesi vermeyen ortaklardan kesinlikle ürün alınmayacaktır.

2- Rekolte Beyannamesindeki taahhüt miktarından fazla ürün alımı yapılmayacaktır.

3- Sehven rekolte fazlası ürün teslimatı yapılması durumunda bu ürünlerin bedelleri bir yıldan önce ödenmeyecektir.

4- Rekolte Beyannamesine; yağlık,ezmelik,kızıl ve sofralık zeytinlerin tümü dahil olacaktır.

5- Anasözleşmenin 16’ıncı maddesine istinaden;

     Üst üste üç işyılında rekolte beyannamesi vermeyen ya da verdiği rekolte beyannamesinde ürün teslim edemeyeceğini beyan edenler

     Üs üste üç işyılında teslimini taahhüt ettikleri ürünün en az %50’sini geçerli hiçbir gerekçe göstermeden kooperatife teslim etmeyen ortakların da  ortaklıktan çıkarılmaları söz konusudur.

Bu hususlar dikkate alındığında; tüm ortaklarımızın bu işyılında ve bundan sonraki iş yıllarında “ REKOLTE BEYANNAMESİ “ vermeye ayrı bir özen göstermeleri ve muhakkak en az %50’sini teslim etmeleri gerekmektedir.

Sayın ortaklarımıza duyurulur.

                                                        
    YÖNETİM KURULU


Yazdır | E-posta

Bu Yazıyı Yorumlayın
RSS Yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >