Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow Zeytin - 2006 arrow Küçükaşık'tan Tartışmalı Ziyaret
Yazdır E-posta
Pazar, 08 Ekim 2006


    CHP Bursa Milletvekili Küçükaşık : Ben Genel Başkanımı Tartışmam .

tıkla resmi büyüt
Küçükaşık Mudanya Teşkilatında
(tıkla resmi büyüt)
Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Milletvekili Mehmet Küçükaşık CHP Mudanya İlçe Teşkilatını ziyaret etti. Bursa Milletvekili Mehmet Küçükaşık'ın CHP İlçe Teşkilatındaki "çifçinin zeytinle ilgili sorunları" toplantısına belediye anons sisteminden duyuru yapılmasına rağmen ilgi oldukça azdı.Yirmibeş kişiyi geçmeyen partiliye görüş ve önerilerini anlatan Küçükaşık iç politikadan teröre kadar geniş bir yelpazede değerlendirmelerde bulundu.Küçükaşık bayram sonrası üreticiyi 25 kişilik zeytin komisyonunu oluşturan milletvekilleri ile ziyaret edeceklerini bunun CHP Grup kararı olduğunu belirtti. Haberin devamını okumanızı öneririz.

Küçükaşık ;

"Başbakanla ordunun sorunu irtica değil, Ordu'nun Kuzey Irak'a girip girmemesi konusudur.PKK'nın siyasallaşma oyunu oynanıyor.PKK'lılara af çıkartmaya çalışıyorlar.AKP hükümeti Türkiye'yi tasfiye etmeye çalışıyor, bir takım süslü laflarla Türkiye'nin ulusal değerleri yok edilmeye çalışılıyor.Libaralizm'in kalesi A.B.D'de stratejik öneme sahip diye 6 limanı özelleştiremediler.

Türkiye satılıyor Türkiye'nin hiçbir muhafazakarından ses çıkmıyor.Bankalar satılıyor, yakında elimizde banka kalmayacak, Telekom Lübnan eski başbakanının akrabalarına satıldı.


tıkla resmi büyüt
M.Küçükaşık'a İlgi Yoktu.
(tıkla resmi büyüt)
Dünya'da böyle uygulamalar yok.Fakat söylediğinizde kötü oluyorsunuz.
Herkesin bir namus anlayışı olmalı" diyerek ülkenin genel durumu hakkında fikirlerini ifade etti.

Bir partilinin "Baykal'a güvenimiz kalmadı.Halkın anlayacağı dilden konuşmuyor.Tepkileri hafif kalıyor.Baykal ile bu iş olacak gibi gözükmüyor" demesi üzerine  Mehmet Küçükaşık ;

"Biz dört yıldan bu yana aynı suçlamalarla muhatabız.CHP bir şey yapmıyor, Baykal ile olmaz.  Onunla olmaz bununla olmaz bunlar yanlış kiminle olacak A.B.D'nin empoze ettiği bir prenslemi olacak.Ben genel başkanımı tartışmam" dedi.

Partililerin "Baykal çıksın meydanlara vatandaşlara anlayacağı dilden anlatsın" ısrarı üzerine Küçükaşık ile bir partili arasında ufak bir münakaşa yaşandı.

 Küçükaşık ;

"Baykal'ın üzerine düşeni fazlası ile yaptığını söyleyerek bizler Gemlik'te İznik'te halkla içiçe idik. Allahaşkına ben tartışmaya gelmedim" dedi.

Küçükaşık geçen sene rekolte tahmininin olduğunu fakat Taviloğlu'nun Balıkesir kökenli olmasından dolayı bölgecilik yaparak Mürefte zeytininin alındığını Bursa zeytininin alınmadığı yolunda şikayetlerin olduğunu belirterek bu sene 210 taneye 2.25Ytl Ykrş fiyat belirlendiğini piyasa şartlarına göre Ocak ayında fiyata ekleme olabileceğinin ifade edildiğini söylerek Marmarabirlik'in kendini ticari bir kuruluş olarak tanımlamasının yanlış olduğunu vurguladı.

CHP Mudanya İlçe Başkanı Emir Ali Usta ise Marmarabirlik kurulalı böyle bir rezalet yaşanmadı.İşin siyasi boyutu var fındık çay ve zeytin aynı IMF politikalarıdır.Bu olaylar üzerine ilk açıklamayı CHP yaptı. Ziraat odalarının girişimi ile gerçekleşen diyaloğlarda piyasa şartlarına göre sonradan ödeme yapacağız deniyor. Bu bence imkansız Rafi Taviloğlu bu reçetenin IMF'den geldiğini söylemeyip bahane üretmesi ile köylü mağdur oldu. AKP Karadenizde fındıktan bitti, bizde köy köy dolaşıp anlatarak AKP'yi bitirmeliyiz.

Zeytin konusunda bilende bilmeyende konuşuyor hiçbir resmi vasfı olmayanlar radyolara çıkarak CHP milletvekillerini suçluyorlar. Bu yanlıştır. IMF politikalarından bahsetsinler" dedi.

Bayram ertesi CHP Grup kararı ile Zeytin ve Zeytinyağı Üreticilerinin Sorunlarını Araştırma Komisyonunu oluşturan 25 milletvekilinin Ege Bölgesinden başlayarak Marmara Bölgesinide kapsayan toplantılara başlayacağı haberini veren Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Milletvekili Mehmet Küçükaşık ;

"Marmarabirlikte tüm rekolte normal şartlarda  120-130 bin tondur.Marmarabirlik piyasa fiyatını belirleyici güç olmalıdır. Üretici Marmarabirlik çatısında niye örgütleniyor. Bunun için.


Marmarabirlik Yönetimi hata yapıyor benim görüşüm budur. Marmarabirlik avans fiyat sisteminden gerçek fiyat sistemine dönmeli ve ne yapacağını açıkça söylemelidir. Bursa Milletvekilleriniz olarak tüm sorunlarınızda buradayız Ankara'da işimiz olmadığı sürece sizlere hertürlü desteği vereceğiz" diyerek gelinen son nokta hakkında ki görüşünü açıkladı.

Bu arada söz alarak fikirlerini beyan eden partililerden Fahrettin Bahçıvancı ile Bayram Açıkgöz arasında birdenbire alevlenen sert tartışma ortamı gerdi. Toplatıyı terk etmeye yönelen Bahçıvancı Mehmet Küçükaşık'ın araya girmesi ile sakinleşti.

Mudanya Belediyesi anons sisteminden anons edilmesine rağmen katılımcıların 20-25 kişiyi geçmemesi dikkatlerden kaçmadı.


Yazdır | E-posta

Bu Yazıyı Yorumlayın
RSS Yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >