Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow 10 Katlı İş Merkezinde Tedirgin İnceleme
Yazdır E-posta
Salı, 15 Nisan 2008

   10 Katlı İş Merkezinde Tedirgin İnceleme

Ömerbey Mahallesi'nde bulunan 10 katlı Belediye İş Merkezi binası yeni bir yapı testinden geçiyor. Daha önceleri de incelenen bina için "kolonlar sağlam zeminde dikkat çekici oturmalar var" açıklaması yapılmıştı.  Bu defa ki inceleme İş Merkezi Yöneticiliği'nce PROTEST firmasına yaptırılıyor. İncelemede belirlenen kolonların rontgenleri çekilerek kolon içinde yer alan demir çubukların yoğunluğu ölçülüyor.

 
tıkla resmi büyüt
10 Katlı İş Merkezi
(tıkla resmi büyüt)
 
tıkla resmi büyüt
Kolonlardan Beton Örneğinin Alınışı
(tıkla resmi büyüt)

Yine bu rontgen sayesinde demirlere denk gelmeyen noktalardan beton örnekleri özel bir kesici ile kesilerek alınıyor. Alınan betonlar labratuvarda sağlamlık testine tabi tutulacak. Kolonlardan alınan örneklerin boş kalan yerleri ise daha önceden hazırlanmış beton tapalarla onarılıyor. İnceleme sonuçlarının 10 ila

15 gün içinde neticeleneceği öğrenildi.

Bu arada bina yöneticiliği tarafından bilgilendirilmeyen iş merkezi sakinleri kırıcı sesleriyle bürolarından fırladılar. Binaya test uygulanması olumlu olarak karşılanırken alınan beton örneklerinin çapını fazla bulan bazı bina sakinleri ise "pek de sağlam olmayan kolonlar daha da zayıflatılıyor, bunun daha teknik bir çaresi yok mu? Bir sürü para verilerek yeni boyatılan bina duvarları ise berbat oldu. Yönetici kat maliklerinin sorunu diyerek ilgilenmiyor, Mudanya Belediyesi adına Başkan Yardımcısı Kadir Biçer'in bile mülk sahibi olarak incelemeden haberi yok, bu nasıl iş" diyerek tepkilerini dile getirdiler.

İncelemenin sonucu Mudanya'nın en yüksek katlı yapısının geleceği hakkında ipuçları verecek.

 
tıkla resmi büyüt
Alınan Örnekten Sonra
(tıkla resmi büyüt)


Yazdır | E-posta

Bu Yazıyı Yorumlayın
RSS Yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >