Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow Zeytin - 2006 arrow Marmara Bölgesi Zeytin ve Zeytinyağı Üreten Müstahsiller Derneğini kuruyoruz
Yazdır E-posta
Cumartesi, 07 Ekim 2006


    Malesef CHP ve İlçe Yetkilileri Zeytine FRANSIZ Kalmışlardır.

tıkla resmi büyüt
Şenol Seven
(tıkla resmi büyüt)
Bağımsız Çifçi Hareketi sözcüsü Şenol Seven Radyo POYRAZ'da katıldığı  Murat Işık'ın hazırlayıp sunduğu Gündemin Sesi programında çarpıcı açıklamalar yaptı. Seven ; (Üreticiler olarak Bağımsız Çifçi Hareketini değiştiriyor ve resmileştiriyoruz. "Marmara Bölgesi Zeytin ve Zeytinyağı Üreten Müstahsiller Derneğini" kuruyoruz. Haklarımızı alabilmek için bu derneği kuruyoruz.Girişimlere başladık.) dedi.
Şenol Seven'in çarpıcı programından başlıkları okumak için haberin devamını oku 'yu tıklayın.

Şenol Seven'in programını çal butonlarına tıklayarak dinleyebilirsiniz.Kesinti yaşarsanız tekrar çal butonuna basın ileri alın. 

1.Bölüm

2.Bölüm

3.Bölüm

 

  • Bu fiyatlar avans değil hedef fiyatlardır. AVANS fiyat açıklaması Fiskobirlikte meydana gelen gösteri ve yürüyüşlere benzer tepkileri engellemek için bir aldatmacadır.Burada Üreticiyi aldatmaktadırlar.
  • Çifçi sahipsizdir.Üretici sahipsizdir.Çifçiyi bitirmek için ellerinden geleni yapıyorlar.Osman Nuri Doğru'nun söylediklerini iki sene ve iki ay önce açıkladım.Osman Bey 13 bin ortaklı Mudanya Kooperatifi başkanı olarak Marmarabirlik yönetimindeki toplantılara katılmaması bir hatadır.Marmarabirlik yönetimine küsersen toplantılara katılmazsan üretici hakkını nasıl koruyacaksın ? Yaptığı yanlış.
  • Buttim Tarım Fuarında Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Refi Taviloğluna TRT3 kameraları önünde Canlı yayında iki arkadaşımız Alparslan Turan ve Raif Döner sordu; Sayın Başkan broşürlerde okuyoruz. Marmarabirliğe bölge ve üye harici zeytin alacakmısınız? Doğru mu? Sayın Başkan aynen şunları söyledi.İnsanların gözünün içine baka baka "Hayır öyle bir şey yok nereden çıkartıyorsunuz" dedi. Alacaklar üreticiye yalan söylüyorlar. İş planına koymuşlar. Genel Müdürde diyor ki "yazılsa ne olacak ya biz alacakmıyız"  Bunlar köylüyü üreticiyi saf mı zannediyorlar ? İnsan çileden çıkıyor.
  • Marmarabirliği diğer illerin milletvekilleri yönlendiriyor.Bursa Milletvekilleri üzerlerine düşen çalışmaları yapmıyor. Ben CHP'liyim fakat CHP'li milletvekilleri ve en önemlisi CHP'li yerel yöneticiler bu konuya Fransız kalmışlardır. CHP Mudanya İlçe Başkanı demeç veriyor. Diyor ki "Marmarabirlik seçimlerine girmeyeceğiz çünkü bu tip yerlere siyasetin girmesi yanlıştır." Ama gelin görün ki Esnaf Odası seçimleri olunca siyasi parti olarak seçimlere girebiliyor. 8 kooperatif 40 bin ortak var burada, zeytinle ilgili CHP kendi içinde kurduğu komisyonda bir tane Bursa milletvekili yok. Marmarabirliği kimlere peşkeş çekiyorlar. Üretici olarak benim hak ve menfaatimi koruyacak Bursa milletvekili nerede ?Nerde Mehmet Küçükaşık neden bu komisyonda yok? Ali Dinçer, Kemal Demirel, Mustafa Özyurt neden bu komisyonda yok ? Bu komisyondan çıkan rapora göre Egede zeytincilikle ilgili Ege Üniversitesi bünyesinde fakülte kurulacak. Ekolojik olarak en önemli yer burası bu nasıl iş. AKP komisyonunda da bir Bursa milletvekili Emin Tutan var oda mesleği icabı muhasebecidir. Burada bir iş dönüyor. Marmarabirlik başkanı Refi Bey açık konuşun korkmasın çıksın açıklasın.

 

  • Bizim yerel yönetimdeki arkadaşlarım konu hakkında Fransız kaldılar. Osman Nuri Doğru konu hakkında fazla kafasını yormak istemiyor. CHP ilçe Balkanı ve yönetim kurulu üyeleri bununla ilgili olarak özellikle çalışmak istemiyorlar.CHP'nin kurduğu zeytin komisyonundaki milletvekilleri Mudanya'ya geldiler telefon ettim bilgilerimi paylaşmak istiyorum dedim. Bana cevap olarak "Gerek yok" dediler. Çalışma saatinde köylere gittiler köyde onları 3 tane yaşlı hacı karşıladı. Bu nasıl iş ? Madem Dünya'nın en büyük kooperaftifi ve en kaliteli zeytini bizde neden Marmarabirlik yılda 3 bin ton zeytin satıyor da müslüman ülke Fas 86 bin ton, ispanya 240 bin ton zeytin satıyor. Birileri yalan söylüyor. Neden biz zeytin satamıyoruz. Pazarlama yok. Profesyonel çalışma yok. Satarsanız elinizde para olur. Marmarabirlik kendi marketinde 5 milyona zeytin satıyor neresi zarar ediyor anlamıyorum. Şeftali ağaçlarını söküyorlar ZEYTİNCİNİN İYİ GÜNLERİ zeytinci nereye gittiğinin farkında değil.Zeytinciyide şeftali üreticisinin düştüğü duruma getirecekler.

 


Yazdır | E-posta

Bu Yazıyı Yorumlayın
RSS Yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >