Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow Zeytin-2008 arrow Mudanya 150 Sayılı Zeytin Tarım Satış Kooperatifi Mali Genel Kurulu Yapıldı
Yazdır E-posta
Cumartesi, 16 Şubat 2008


   Mudanya 150 Sayılı Zeytin Tarım Satış Kooperatifi Mali Genel Kurulu Yapıldı

tıkla resmi büyüt
Dikkat Çeken İsimler Genel Kurulda
(tıkla resmi büyüt)
Marmarabirlik'e bağlı 150 sayılı Mudanya Zeytin Tarım Satış Kooperatifi  Olağan Mali Genel Kurulu'nu Marmarabirlik Düğün Salonu'nda gerçekleştirildi. 2006- 2007  mali döneminin değerlendirildiği genel kurula 5 bin 500 ortaktan bin üye katıldı.

Divan Başkanlığını İbrahim Koçer'in yaptığı genel kurulda yönetm ve denetim kurulları oy çokluğuyla ibra edilirken tahmini bütçe 14 milyon YTL olarak belirlendi. Yapılan genel kurulda ana sözleşmede adı geçmeyen köylerin mağduriyetide yapılan değişiklikle giderildi. Kooperatifin sınırları ana sözleşmeye yazılarak netleştirildi. Nilüfer İlçesi ve köylerindeki üretici ortakların 2000 yılı öncesinde  ortak olabildiği 150 Sayılı Mudanya Zeytin Tarım Satış Kooperatifi'nin 2000 yılında yenilenen ana sözleşmesine bu yerleşim birimlerinin yazılmamasından dolayı mağdur olduklarına dikkati çeken kooperatif yetkilileri,  Ankarada yoğun mücadele vererek Nilüfer İlçesi köylerinin ana sözleşmeye ilavesinin Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'nca onayını sağladıklarını kaydetti. İlgili değişiklik üyelerin oylarıyla genel kurulda kabul edildi.

Seçimin olmadığı Olağan Mali Genel Kurulda...

 konuşan 150 sayılı Mudanya Zeytin Tarım Satış Kooperatifi yönetim kurulu başkanı İbrahim Başaran son üç yıldır ürün alımlarında kargaşa yaşandığını söyleyerek bu kargaşanın nedeni olarak Refi Taviloğlu başkanlığındaki Marmarabirlik Merkez Yönetiminin hatalı kota uygulamasının olduğunu vurguladı. Başaran ürün ödemeleri ve fiyatlardaki istikrarsızlığın üretici ortakların mağduriyetini had safhaya getirdiğini söyleyerek "bu konuda ki mücadelelemizi her ortamda sürdüreceğimizi ısrarla belirtmek istiyorum. Bunun için büyük mücadele veriyoruz inşaallah karşılığını alacağız" dedi.

Ortaklarımız Ortaklıktan Çıkartılmamak İçin Çok Dikkatli Olmalı

Başaran konuşmasını " Bilindiği gibi ana sözleşme gereği 3 yıl arka arkaya ürün vermeyen veya verdiği rekoltenin %50'sini dolduramayan ortaklıktan çıkarılıyor. Siz Ortaklarımızın bu konuya çok dikkat etmesi gerekiyor. Çünkü ortaklıktan çıkarılan birisinin tekrar ortaklığa girmesi büyük maddi külfet oluyor" sözleriyle sürdürdü.

tıkla resmi büyüt
Şenol Seven Konuşturulmadı
(tıkla resmi büyüt)
Başaran  alınan ürün miktarı ve kooperatifin daha bilinçli rekolte verme gayreti ile önemizdeki dönem en fazla delege sayısına ulaşarak birlik nezdinde lider konumda olacakları sözünü verdi.

Şenol Seven Konuşturulmadı.

Olağan Mali Kurulda tansiyonu yükselten çıkış ise Mudanya Zeytin ve Zeytinyağı Müstahsilleri Derneği Başkanı Şenol Seven'den geldi. Kürsüye yürümek ve konuşma yapmak isteyen Şenol Seven engellendi ve konuşma yapmasına izin verilmedi.


Yazdır | E-posta

Bu Yazıyı Yorumlayın
RSS Yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
Sonraki >