Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow U.Ü. Güzel Sanatlar Fakültesi ve Nuran Agah BURSALI Kız Yurdu Törenle Açıldı.
Yazdır E-posta
Cuma, 15 Şubat 2008


U.Ü. Güzel Sanatlar Fakültesi ve Nuran Agah BURSALI Kız Yurdu Törenle Açıldı.

Belediye Başkanı Erol DEMİRHİSAR'ın Konuşması

İzlemek için İnternet Explorer 7.0 gereklidir

 

Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ve Uludağ Üniversitesi Mudanya Nuran-Agah BURSALI Kız Öğrenci Yurdu törenle açıldı. Törene öğrenciler, yerel yönetici, idareci, siyasetçiler, Uludağ Üniversitesi'nden akademisyenler ve kalabalık bir halk topluluğu katıldı.

Törende oldukça sevinçli ve heyecanlı olduğu gözlenen Mudanya Belediye Başkanı Erol Demirhisar yaptığı konuşmasına "Bu gün 14 Şubat Sevgililer Günü Sevgili Gençler sizleri sevgiyle saygıyla yüreğimize basıyoruz. Mudanya'ya Hoş geldiniz." diyerek başladı.

Demirhisar 1938'de Mudanya'da Hayri İpar'ın bir yurt yaptırdığını, Mudanya'da 1946'da İlk ve Orta Okul, 1969'da ilk lise, 2008 de ise Mudanya'da fakülte bazında ilk üniversite'nin açıldığını vurgulayarak "Nereden Nereye çok gururluyuz, çok mutluyuz, bu işte emeği geçen herkese, ama herkese, tenkit edenlerde dahil olmak üzere onlara da teşekkür ederim, saygılar sunarım. Çünkü bir huzurevi diye yola çıkmıştık, Huzurevi derken Sayın Rektörüm dedi ki; - Hadi Üniversiteyi Getirdik Mudanya'ya. O zaman Gelecek gençlerimize kalacak yer lazımdı. Agah amcamıza da bir televizyon programında  Gel Agah amca bunu böyle yapalım dedik. Oda Gel bu işi gençlere doğru yönlendirelim dedi.

O günden bu güne de buraya geldik. Cumhuriyete giden yolda. Lozan'a giden yolda mihenk taşı olan bir Mudanya ilçesi bundan böyle de sanatla Türkiye'nin her tarafında anılacak bir İlçe olacaktır" dedi. Demirhisar Agah BURSALI'ya yaptığı bağışlar dolayısı ile teşekkür ederek BURSALI için hazırlattığı plakete yazdırdığı yazıları okudu. Açılışa katılan konuklarla paylaştı. Demirhisar'ın Agah BURSALI'ya verdiği plakette "Değerli Mudanya sever Agah BURSALI Mudanya'ya yapmış olduğunuz hizmetlere, Mudanya'lılar olarak teşekkür ediyorum. Sizi hiç unutmayacağız." yazıyordu.

Demirhisar plaketi bizzat Agah BURSALI'ya götürerek teşekkür etti.

 

Tahirpaşa'nın Torunu Agah BURSALI

Hayırsever İş Adamı Agah BURSALI'da yaptığı konuşmasında "Türk Eğitimine katkıda bulunmak üzere eşimle beraber bu irfan yuvasının açılışında burada toplanmış bulunuyoruz.Hoş geldiniz" diyerek kendisini Mudanya'lılara tanıttı Mudanya'ya hizmeti geçmiş Hayri İpar, Evkuran, Hayat ve Eroğlu ailelerini eğitime katkılarından dolayı saygı ile andı. BURSALI binanın yapımına emeği geçen herkese ve eşi Nuran BURSALI'ya teşekkür etti.

Agah BURSALI'yı Kendi Sesinden Tanıyın.

 

Kaymakam Adem Öztürk konuşmasına Mudanya'da Güzel Sanatlar Fakültesi'nin açılışından dolayı mutluluk duyduğunu söyleyerek başladı. Öztürk fakülte'nin Mudanya'ya açılmasında emeği geçen herkese ve Agah BURSALI'ya teşekkür ederek Agah BURSALI'yı geleceğe yatırım yaptığı için kutladı.

Kaymakam Adem ÖZTÜRK'ün Konuşması

 

Uludağ Üniversitesi Rektörü Mustafa Yurtkuran ise yaptığı konuşmasında Bursa'nın İlçleri arasında ilk fakülte'nin Mudanya'da açıldığını vurgulayarak "Bu mutluluk Mudanya'ya nasip oldu" diyerek Agah BURSALI'ya hitaben "Agah BURSALI bu gün Mudanya'ya geleceğini bağışladı. Kendisinin daha pek çok hizmet yapacağına inanıyorum. Çok teşekkür ediyorum dedi.

U.Ü Rektörü Mustafa Yurt Kuran'ın Konuşması

 

 

 

 
Çoşkulu Açılış
Çoşkulu Açılış
(tıkla resmi büyüt)
 
Hayırlı Uğurlu Olsun
Hayırlı Uğurlu Olsun
(tıkla resmi büyüt)
 
Agah BURSALI
Agah BURSALI
(tıkla resmi büyüt)
 
U.Ü Güzel Sanatlar Fakültesi ve Kız Öğrenci Yurdu
U.Ü Güzel Sanatlar Fakültesi ve Kız Öğrenci Yurdu
(tıkla resmi büyüt)


Yazdır | E-posta

Bu Yazıyı Yorumlayın
RSS Yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >