Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow Zeytin-2007 arrow Marmara Birlik Mudanya Kooperatifi 2007 Kampanya Dönemini Kapattı.
Yazdır E-posta
Pazartesi, 31 Aralık 2007


   Marmara Birlik Mudanya Kooperatifi 2007 Kampanya Dönemini Kapattı.

İbrahim Başaran'ın Açıklamaları

Seyretmeniz için İnternet Explorer 7.0 gerekir

Marmarabirlik 150 Sayılı Mudanya Zeytin Tarım Satış Kooperatifi Başkanı İbrahim Başaran 1 Kasım Tarihi itibarı ile başlattıkları zeytin alım kampanyasını 31 Aralık 2007 günü kapattıklarını açıkladı. Kapatma nedeni olarak son 10 günden bu yana kooperatife ürün gelmemesi olduğunu açıklayan Başaran üreticilerden aldıkları bilgilere göre de kooperatife verilecek ürünün kalmadığını beklemenin anlamsız olduğunu söyledi.

Başaran bu dönem bazı üreticilerin memnun olduğunu bazılarınınsa kuraklık nedeniyle mağdur olduğunu vurguladı. Genel olarak değerlendirdiklerinde kampanya döneminin bir önceki yıla göre daha iyi geçtiğini belirten Başaran " bunun için elimizden geleni yaptık, gecemizi gündüzümüze kattık, gönül isterki daha güzel daha iyi şeyler olsun. Ama elimizdeki yetkiler ve sınırlar belli, bu sınırlar çerçevesinde ortaklarımız için elimizden geleni yaptık. Bu sene beyannamelere göre 14 bin 600 kilo rekolte beyanı oldu. Fakat aldığımız zeytin 8 bin 50 ton oldu. Bunun ödemesi 3 taksit olarak 11milyon 799 bin 220 YTL  ödendi. Kalan 3 milyon 800 YTL dir. Bu paranın ödeme günü konusunda ben yetkili olmadığımdan dolayı gün veremiyorum. Fakat bunun da en erken zamanda ödeneceğini umut ediyorum. Üst Yönetim bunu değerlendirecektir." dedi. Başaran kota konulan 30-36 daneli zeytinde ........

Mudanya'nın 1.450 ton kotası olduğunu  1.255 ton alındığını, yağlık olarak 1.750 ton, ezmelik 852 ton, dip yağlık 22 ton, 5145 ton sofralık zeytin alındığını belirtti.

Başaran 2007'nin 2006 'ya göre daha iyi olduğunu belirterek 2008'in çok daha iyi olmasını dileyerek, üretici ortaklarımıza verdiğimiz sözlerin arkasında bu güne kadar durduğumuz gibi bundan sonrada verdiğimiz sözlerin arkasında durmaya çalışacağız, elimizden geleni ortaklarımız için yapacağız. Allah önümüzdeki yıl tarım sektöründe çalışan vatandaşlarımıza 2008 de bolluk versin bu sene kuraklık nedeniyle etkilenen çok üreticimiz oldu." dedi.

Başaran 5 YTL lik fiyatın güzel bir fiyatlandırma olduğunu fakat bunun altında kalan fiyatlandırmanın pekde adil olmadığını yanlış olan fiyatlandırma uygulaması nedeni ve kuraklıkla birlikte çok fazla üreticinin mağdur olduğunu açıklamalarına ekleyerek tüm üreticilerin yeni yılını kutladı.


Yazdır | E-posta

Bu Yazıyı Yorumlayın
RSS Yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >