Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow Zeytin-2007 arrow Kuraklıktan Etkilenen Zeytinci Çare Arıyor
Yazdır E-posta
Pazar, 07 Ekim 2007


   Kuraklıktan Etkilenen Zeytinci Çare Arıyor.

İbrahim Başaran Milletvekilleriyle
İbrahim Başaran Milletvekilleriyle
(tıkla resmi büyüt)
Marmarabirlik SS.150 Sayılı Marmarabirlik Mudanya Zeytin Tarım Satış Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Başaran yazılı bir basın açıklaması yaparak zeytin üreticisini yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirdi.

Başaran hava şartlarının kurak gitmesi sebebi ile zeytin ürününde zararın bilirkişi raporu ile tespit edildiğini bunun üzerine Marmarabirlik bünyesinde Mudanya Ziraat Odasınında katılımı ile bir komisyon oluşturduklarını açıkladı. Oluşturulan komisyonun yapmış olduğu çalışmalar sonucu elde edilen verileri paylaşmak üzere 2 Ekim 2007 günü komisyonun beraberce Ankaraya giderek milletvekillerine zeytin üreticisinin içinde bulunduğu durumun anlatıldığını vurgulayan İbrahim Başaran kuraklıkla birlikte yaşanan zararın bütün verilerini bir dosya halinde ilgili milletvekillerine aktardıklarını açıkladı.

Milletvekillerinin kuraklık ve küresel ısınma sebebi ile kurdukları ilgili tarım komisyonunun yaptığı çalışmalarda zeytinle ilgili maddelerinde konulduğu haberini aldıklarını açıklayan İbrahim Başaran komisyonu oluşturan milletvekillerinin her zaman zeytin üreticisinin yanında olduklarını açıkladığını belirtti.
İbrahim Başaran yaptığı yazılı açıklamasında "Tarım Komisyonunda ki vekillerimiz M.Emin Tutan, Ali Koyuncu, ve Altan Karapaşaoğlu'na bizlere zaman ayırdıkları ve zeytin üreticisinin dertlerini dinledikleri için tüm zeytin üreticilerimiz adına teşekkürlerimizi sunarız" satırlarına yer verdi.


Yazdır | E-posta

Bu Yazıyı Yorumlayın
RSS Yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki