Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow Mudanya Esnaf Odası Başkanı Kapalı Pazar Yerini Değerlendirdi.
Yazdır E-posta
Pazartesi, 20 Ağustos 2007


    Mudanya Esnaf Odası Başkanı Kapalı Pazar Yerini Değerlendirdi.

Mudanya Esnaf Odası Başkanı Emir Ali Usta  Mudanya Belediyesi ile Tuhafiyeciler Odası'nın ortaklaşa yaptırdığı Kapalı Pazar Yeri projesinin ilk önce Mudanya Esnaf Odasına teklif edilmesi gerektiğini, Mudanya Esnafının ve Esnaf Odasının böyle bir projeyi gerçekleştirebileceğini ifade etti. Emir Ali Usta "Hiç kale alınmadık. O konuda üzgünüm. Öncelikle bunu belirteyim. Yapılan işlem ise doğru bir işlem. Sokaklardaki pazarlar kontrol altına alınacak. Böylelikle pazarlar ve sokak satıcılarının artması engellenecek. Orada  300 sabit esnaf olacak. 300 Sabit tezgaha bir tane ilave etmek mümkün değil. Fakat bu iş sokakta olsa sürekli büyüyecek. Pazartesi Cuma ve Pazar günü açık olacak bu pazarda ulaşımı otobüslerle yapacağını söylüyor Sayın Başkan fakat bu ne derecede başarılı olur. Bunu ayrıca değerlendirmek lazım. Mudanya Esnaf Odası bu pazaryeri'nin doğru bir girişim olduğunu düşünüyoruz. Yapılan doğrudur" dedi.

Emir Ali Usta dikkat çekici şekilde edindiği bu bilgileri Mudanya Belediyesinden almadığını kişisel dostu olan Tuhafiyeciler Odası Başkanından bilgi edinebildiğini açıkladı.
Emir Ali Usta tezgah yerlerinin kura ve noter huzurunda

 

belirlenmesi gerektiğini söyleyerek "zaten bu şekilde olmasa çok büyük dedikodulara mahal verir.Bu yapılan işlem Mudanya Esnafının lehinedir." dedi.

 

Emir Ali Usta proje başlangıcında Mudanya Esnaf Odasının bypass edilmesini "Valla orada takdir Mudanya Belediyesinin. Ama doğru bir olay değil yani. Bu pazar yerinin Mudanya Esnaf Odası tarafından yapılması lazımdı." sözleri ile değerlendirdi.

Tezgah başına esnafın ödeyeceği maliyet ve buradan Mudanya Belediyesi ve projeyi yapan odaya kalacak miktarlar hakkında bilgi sahibi olmadığını ifade eden Emir Ali Usta "O konudaki bilgileri Mudanya Belediyesinden almanız lazım. Konu hakkında herhangi bir bilgim yok" diyerek çok amaçlı olarak inşaa edilen Kapalı Pazaryerinde tezgah yerlerinin noter huzurunda belirlenmesi halinde hiçbir sorunun olmayacağını fakat insiyatifin birilerine verilmesi durumunun kötü olacağını,  vurgulayarak "tahmin ediyorum noter huzurunda yapılır" dedi.


Yazdır | E-posta

Yorumlar (1)
RSS Yorumları
1. 27-08-2007 14:55
 
yapma emir ali usta
sayın emir ali usta biz sizin bu güne kadarki çalışmalarınızı çok taktir ediyorduk.fakat bu kapalı pazar yeri konusundaki tavrınız bizi şaşırtmıştır hem bu işi siz esnaf odası olarak yapmıyorsunuz hemde bu işin doğru olduğunu savunuyosunuz işi yapan kurumların kasasına ne kadar girdiğinden haberin yokmu niye bu para bursaya gitsinde mudanyada kalmasın merak ediyorum bu konuya sessiz kalmanız mudanya esnaf odasına ne kazandıracak yada mudanya esnafına ne kazandıracak yapmayın sayın emir ali usta sizi bu güne kadar savunduk bundan sonrada savunalım
Misafir
 
vatandaş

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >