Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow Zeytin-2007 arrow İbrahim Başaran "Herkes Elini Vicdanına Koysun Öyle Oy Kullansın !"
Yazdır E-posta
Çarşamba, 11 Nisan 2007


    İbrahim Başaran 'Herkes Elini Vicdanına Koysun Öyle Oy Kullansın ! '

İbrahim Başaran
İbrahim Başaran
(tıkla resmi büyüt)
Marmarabirlik 150 Sayılı Zeytin Tarım Satış Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Başaran Radyo POYRAZ'ı ziyaret ederek 15 Nisan 2007'de yapılacak olan olağan üstü seçimli Birlik Mali Genel Kurulu hakkında açıklamalarda bulunarak oy kullanacak delegelere ve Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Refi Taviloğlu'na mesajlar verdi.

İbrahim Başaran "Herkes elini vicdanına koyarak oy kullansın " diyerek delegelere birlik yönetiminde değişimden yana tavır koymaları için çağrıda bulundu. Delegelere baskı yapıldığı yönünde duyum aldıklarını vurgulayan Başaran "Ne olursa olsun sonuçta insan doğru olanı yapmak zorunda. İki yıldan bu yana zeytin üreticisinin çektiği belli. Şu an gidin bankalara zeytin üreticisi kredi çekmek için zeytinlik tapusunu veriyor. Şu an bütün zeytin üreticisi mağdur durumda. Bunun sonu ne olacak ? Bunların sorumlusu kim ? Tabiki bunların sorumlusu üst yönetim." diyerek delegelere çağrısını tekrarladı. Başaran birlik Yönetim Kurulu Başkanı Refi Taviloğlu'nun...

Tıkla kısa süre bekle ve dinle

üreticinin görüşünü almadığını iddia ederek "bu işi yapamıyorsunuz yani yapıyorum diye iddia ediyorsanız çıkın biz bu işi yapıyoruz diye ispatlayın. Üreticiyi yada kooperatif yöneticilerini ikna edin. Biz bu işi yapıyoruz deyin. Eski yıllarda 60 milyon kilo zeytin alınan yıllar oldu. Şu anda çok daha az zeytin satılıyor. Şimdi 24 milyon kilo zeytin alınıyor. Diyorsunuz ki biz zeytin satıyoruz. Böyle satış olmaz. Koskoca bir kuruluşun elinde pazarlamacıları yok. Bir tane pazarlamacı elemanım var de ! Büyük tüccarlarda 4-5 tane pazarlamacı var. Koskoca Marmarabirlikte pazarlamacı yok. Siz hem milleti kandırıyorsunuz. Kendinizi de kandırıyorsunuz." dedi.

Refi Taviloğlu'nun basını kullanma şeklinide eleştiren Mudanya 150 Sayılı Marmarabirlik Kooperatif Başkanı İbrahim Başaran " Koskoca Birlik Başkanısınız geçenlerde bir gazeteye ağzınıza yakışmayan beyanatlar verdiniz (Rant İştah Kabartıyor) yani bir başkana yakışacak laf mı bu ? Ben size şunu söyleyeyim orada bir rant varsa o rantıda yapanlar sizlersiniz. Rantı da bilenler sizlersiniz. Ben kendi adıma konuşuyorum. Ben rant nedir bilmem biz daha yeni seçildik.Halkta üreticide bunu biliyor. Sizleride çok iyi biliyor. Artık yeter kimseyi kandırmayın " dedi.

Başaran Refi Taviloğlu'nun bir zamanlar can ciğer arkadaş olduğu Kamuran Yılan'lı ile aralarının kötü olduğunu söyleyerek rant için kötü olduklarını iddia etti.

Mudanya'nın Birlikteki temsilcisi Emir Soydan hakkındaki görüşlerini sorduğumuz İbrahim Başaran "Bir kaç sefer oturduk,  görüştük, dertleştik. Burası Refi Taviloğlu'nun, Emir Soydan'ın, İbrahim Başaran'ın, Feyyaz Dinç'in babasının malı değil.Biz üretici ortakları temsil ediyoruz. Sonuçta biz burada bir aileyiz. Yalnız aileyi bozmamak lazım. Herkes birbirine kenetlenecek, birbirine bağlı bir aile olacak. Biz ne Emir Soydan'ın menfatine  ne İbrahim Başaran'ın menfatine, buarada olacak bir şey varsa üreticinin mefatine olacak bu." dedi.

İbrahim Başaran 15 Nisan'da ki seçimde üretici için hayırlı bir sonucun çıkmasını dileyerek röportajı noktaladı.


Yazdır | E-posta

Bu Yazıyı Yorumlayın
RSS Yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >