Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow Zeytin-2007 arrow İbrahim Başaran Radyo POYRAZ'a Konuştu.
Yazdır E-posta
Cumartesi, 24 Şubat 2007


    İbrahim Başaran Radyo POYRAZ'a Konuştu..

İbrahim Başaran
İbrahim Başaran
(tıkla resmi büyüt)
Marmarabirlik 150 sayılı Mudanya Zeytin Tarım Satış Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Başaran Radyo POYRAZ'da Murat Işık'ın hazırlayıp sunduğu Gündemin Sesi programına konuk oldu. İbrahim Başaran "üretici için eylem yapma cesaretini göstererek sesimizi tüm Türkiye'ye duyurduk. Bu eylemde üretici için kendimizi ortaya attık.Şimdi seçim istiyorlar bizde birlik üst yönetiminin tarım politikasını onaylamıyoruz.Bizde üst birlik yönetiminin değişmesinden yanayız" dedi.

Şenol Seven İyi Dinlesin

İbrahim Başaran genel kurul'larda yenilen yemeklerin ortaklara verildiğini kimsenin bu yemekleri çoluğuna çocuğuna yedirmediğini 60 km mesafeden gelen ve saat'lerce genel kurula katılım gösteren ortaklara ikramın bir gelenek olduğunu vurguladı. Bu konuda rahatsızlık söz konusu ise bu geleneği tüm koperatiflerde kaldıralım diyen İbrahim Başaran'ın bu konuda oldukça hassas olduğu gözlendi. İbrahim Başaran  Zeytin ve Zeytinyağı Müstahsilleri Koruma Derneği Başkanı Şenol Seven'e seslenerek "Şenol Seven iyi dinlesin ben buradan söz veriyorum. Bundan sonraki mali kongrelerde hiç bir tane ortak yemek yemeyecek. Ama Şenol Seven iyi anons etsin ki birlik üst yönetimine söylesin hiç bir kooperatif'te yemek yenilmesin.Bu geleneği kaldırsınlar bizde yönetim kurulu arkadaşlarımızla bu yemeği kaldıralım" dedi.

Yılmaz İşel'in köşesinde yer alan ifadeler benim ifadelerim değildir.

Basında Yılmaz İşel'in köşe yazısına ilişkin olarak İbrahim Başaran " Yılmaz İşel'e ben böyle bir açıklama yapmadım. Bana Refi Taviloğlu'nu nasıl bilirsiniz ? diye sordu. Ben de Refi Taviloğlu kişilik olarak, şahıs olarak iyi bir insan, fakat bu kurum için bence idareci değiller, bu işi yapamıyorlar, beceremiyorlar, yani bir kere pazarlama sistemleri zayıf, Mudanya'ya iki yıldan bu yana yapılan bir çok haksızlık var, Osman Nuri Doğru bunlar yüzünden gitti. Ben bunlarla niye iyi olayım ki, şu anki yönetimin tarım politikaları sıfır, Yılmaz İşel'in köşesinde yer alan ifadeler benim ifadelerim değildir." dedi.

Emir Soydan ile ilişkileriniz nasıl? sorusuna İbrahim Başaran "kişisel olarak diyaloglarımız iyi, fakat üst birlik ile sorunlar devam ediyor ve üreticinin bu konuda zaten belli bir kanaati mevcut" dedi.

Mudanya Kooperatifinin görüşlerine diğer kooperatifler destek veriyor mu? Sorusuna İbrahim Başaran " 8 kooperatifin yöneticileri ile ilişkilerimiz iyi. Tüm kooperatiflerin mali kongreleri bir tamamlansın. Nisan'da da üst birliğin mali genel kurulu var o tablo orada netleşecek. Biz iki yıldan bu yana birliğin üst yönetim kurulunu devirmeye çalışıyoruz." dedi.

Osman Nuri Doğru ile ilişkilerim gayet iyidir. Biz birlikte eylem yaptık, çifçinin hakkını savunduk. Türkiye'nin gündemini İzmir yolu'na yürüyerek bu konuya çevirdik. Biz üst yönetime birlikte karşı geldik. Yanlışları biz dile getirdik. Osman Nuri Doğru ile biz bir ekibiz." dedi.

İbrahim Başaran kooperatif üyeliğinden kooperatife zeytin vermediğinden dolayı tüzük gereği mecburen çıkartılan ortakları mali genel kurulda gündeme getirilerek 541 kişinin ortaklıklarının devam etmesini sağlamaya çalışacaklarını belirterek, "biz Mudanya Kooperatifinin küçülmesini istemeyiz." dedi.


Bölüm 01-
 www.mudanya.gen.tr bir Radyo POYRAZ girişimidir.


Bölüm 02-
 www.mudanya.gen.tr bir Radyo POYRAZ girişimidir.


Mudanya Kooperatifi 5-10 Yıl Geriye Gider.

İbrahim Başaran liste çıkaranlara ilişkin bir soruya "Biz burayı liste çıkaranlara bırakalım. Mudanya Kooperatifi 5-10 yıl geriye gider" dedi. Üreticiye müjdeli haberleri mali genel kurul'dan sonra vereceklerini söyleyen Başaran "şimdi söylemiyorum. Söylersem seçim yatırımı yapıyor derler.Fakat mali kongreden sonra tekrar sizlerle birlikte olacağım ve zeytin üreticisine müjdeli haberler vereceğim." dedi.

Ayrıca İbrahim Başaran pek çok konuda görüşlerini açıkladı. Radyo POYRAZ'da yayınlanan Gündemin Sesi programını Mudanya.Gen.TR'de mutlaka dinleyin.


Yazdır | E-posta

Bu Yazıyı Yorumlayın
RSS Yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >