Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow Zeytin-2007 arrow Marmarabirlik Mudanya Kooperatifinde Sular Isınıyor
Yazdır E-posta
Salı, 13 Şubat 2007


    Marmarabirlik Mudanya Kooperatifinde Sular Isınıyor.

tıkla resmi büyüt
Y.Karaca & İ.Başaran
(tıkla resmi büyüt)
Marmarabirlik Mudanya 150 Sayılı Zeytin Tarım Satış kooperatifi Başkanı ibrahim Başaran Mudanya Muhtarlar Derneği Başkanı Yusuf Karaca ile birlikte basın açıklaması yaptı.

27 Şubat 2007'de gerçekleşecek Marmarabirlik Mudanya Kooperatifi olağan mali genel kurul'unda alınabilecek bir seçim kararına karşın yapılan basın açıklamalarında Mudanya Muhtarlar Derneği Başkanı Yusuf Karaca "Herkes İşini Yapsın" dedi.

Karaca basın açıklamasında"Bu günlerde Mudanya 150 Sayılı Zeytin Tarım Satış kooperatifi ile ilgili 27 Şubat 2007 Mali Genel Kurul'unda bazı kişiler seçim istiyormuş. Ben ve muhtar arkadaşlarım böyle bir açıklama yapmak zorunluluğunu hissettik. Yanlış yapıyorlar.Zeytin üreticisi Mudanya kooperatif yönetiminden memnundur. Varsa bir problem oda üst birlik yönetimiyle dir.Mudanya Kooperatifinin İbrahim Başaran başkanlığında ki yönetimini destekliyoruz. Zaten....

zeytin üreticisi de bu yönetim ile beraber, seçim isteyenlerinde bu yönetime destek olması gerekiyor. Bu yönetimin zeytin üreticisinin hakkını sonuna kadar savunduğu inancındayız. Bu yönetim değilmiydi zeytin üreticisinin sıkıntısını Türkiye gündemine getiren. şimdi ne oldu da o kişiler bu yönetime sahip çıkmıyor. Kimse kimsenin aklını çelmeye kalkmasın, zeytin üreticisi bilinçlidir.


Bu yönetim zeytin üreticisinin hakkını savunmuştur ve bundan sonrada savunacaklarına inanıyor kendilerine güveniyoruz.Bizler mevcut yönetimi sonuna kadar destekliyor onlara başarılar diliyoruz." ifadelerine yer verdi.Öte yandan Mudanya 150 Sayılı Zeytin Tarım Satış kooperatifi Başkanı ibrahim Başaran yaptığı basın açıklamasında zeytin üreticilerine seslenerek " Birliğimiz Kooperatifimiz üreticilerin dayanağı, güvencesi ve adeta ikinci evidir. Depoları, idari binaları, araçları ile bu kurum şahsın veya şahısları değil, bağlı bulunan binlerce zeytin üreticisinin malıdır.
Ben ve ekibim sizlerin sağduyulu seçimlerinizin sonucunda ürünlerinizi emeklerinizi daha değerli kılmak ve devraldığımızbayrağı daha ileriye taşımak bu güzide kuruluşu yaşatmak için çaba harcadık" dedi.

İbrahim Başaran açıklamasının devamında 27 Şubat 2007 tarihinde yapılacak Marmarabirlik Mudanya Kooperatifi mali genel kurulundaki seçim arayışlarını eski birlik başkanı Kamuran Yılanlı'nın düzenlediğini iddia ederek "Yılanlı yine sahneye çıkmış senaryolarında birkaç değişiklik yapıp yeni aktörler bulma arayışı içine girmişlerdir. Nedendir bilinmez her sene yalnızca kongre öncesi kabuğundan çıkıp ortalığı karıştırmaktan zevk alıyor olması mı? Yoksa kendi yetiştirdiği Taviloğlu yönetimiyle barış çubuklarını tüttürüyot olması mı? Onsekiz aydır, Taviloğlu yönetiminin uyguladığı yanlış kararları basın medya gibi kuruluşlarda hatta ve hatta demokratik hakkımızı aramak için yaptığımız yürüyüşte hiçbir şekilde yanımızda olmayan bu şahsiyet ne yapmak istiyor."


İbrahim Başaran açıklamasında Yılanlı'ya da seslenerek "Ben olmazsam olmaz düşüncesini kafandan silip senin senelerce arkandan gelen, desteğini veren Mudanyalı hemşehrilerine borcunu öde, çünkü şu zaman birleşme zamanı, mağdur olan üreticimizi sahiplenme zamanı. Yönetici ve birlik delegelerimile birlikte birlik yönetimini devirme zamanı, boş laflarla vaatlerle üreticilerimizi oyalama zamanı geçmiş olup onların yüzlerini güldürme zamanıdır" dedi.

İbrahim Başaran açıklamasını "Binbir güçlükle kurulan yarım asırlık emeğimizi Marmarabirliğimiz ve Mudanya kooperatifimize sahip çıkalım birlik olalım" sözleri ile tamamladı.


Yazdır | E-posta

Bu Yazıyı Yorumlayın
RSS Yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >