Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow Zeytin-2007 arrow Ziraat Odası Başkanı Raif Döner'le Marmarabirlik'i Konuştuk
Yazdır E-posta
Cuma, 09 Şubat 2007


    Ziraat Odası Başkanı Raif Döner'le Marmarabirlik'i Konuştuk.

Mudanya Ziraat Odası Başkanı Raif Döner'i makamında ziyaret ettik.
Raif Döner Ziraat Odasında başkanlığının bu döneminde veteriner hekim istihdam ederek çifçiye hizmet vereceklerini, ilaç satışlarının yanında organik gübre teminini sağlayacaklarını çifçinin tarlasına kadar giderek  her türlü ihtiyacını karşılamak için her türlü gayreti göstereceklerini belirtti. Diğer kooperatif ve birliklerle işbirliği içinde olacaklarınıda söyleyen Raif Döner küresel ısınmaya karşı Mudanya ve köylerine köy hizmetleri tarafından projelendirilen göletlerin yapımını hızlandırmak için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.

Mudanya Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Raif Döner'e Marmarabirlik yönetimine destek verip vermeyeceğini sorduk.

 

Raif Döner "Marmarabirliğin zeytin üreticisine yaptıkları bize acı veriyor. Bu amaçla 27 Şubat'ta  yapılacak Marmarabirlik mali genel kurulunda seçim ile ilgili bazı çalışmaların olduğu bilinmektedir. Buradaki Marmarabirlik'in yönetiminin değişmesinin yeterli olduğunu düşünmüyorum. Çünkü yukarıda birlik'in değişmesi gerekiyor. Bunun ile ilgili ilk adımıda bugün attık ve yarın muhtar arkadaşlar ilede toplantı yapacağız.Bunu bir değerlendirmeye alacağız. Bu konu ile ilgili seçim mi yapılması gerekecek veya mevcut yönetime destek mi verilecek veya bir oluşum mu sağlanacak, buna daha önümüzdeki günlerde karar vereceğiz ve burada bunu en iyi şekilde değerlendirip özellikle zeytin üreticimizin mağdur olmaktan kurtarıp, iyi yaşaması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz." dedi. 

 

 


   Röportajı Dinlemek için Tıklayın

 

 

 

Yine Mudanya.Gen.tr ve Radyo POYRAZ olarak "Marmarabirlik Yönetimini belirleyen 52 delegenin ve tüm yönetimin değiştirilmesinin yararlı olacağını düşünüyormusunuz ?

" Sorumuza Raif Döner ....

"Marmarabirlik büyüdü kabuğu çatladı artık su alıyor. Bu bir gerçek. Marmarabirlik'in bugünkü yapısının değiştirilmesinin mümkün olmadığı düşüncesindeyim. Burada yönetimin değişmesinin bazı sorunları çözeceği bir gerçek. Çünkü mevcut yönetim uyguladığı alım politikaları ile çiftçiyi bezdirmiş isyan ettirmiş durumda dır. 52 delege oradan ayrılmadan da belki bu iş orada çözülecektir. Bu 52 delege destek verdiğinde diğer ilçelerlede irtibat halinde olarak gerekirse zannedersem Nisan ayında yapılacak genel kurulu seçimli hale getirebilirsek bu konuda girişimlerimiz var umarım başarırız  ve çifçimizi rahatlatırız." dedi.

Yine Refi Taviloğlu yönetiminin devam etmesinden yana mısınız ? sorumuza Mudanya Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Raif Döner " Araştırmalarıma göre 52 delegeyi değiştirmek şu anda mümkün değil. Üç yıllık seçilen 52 delege daha süresini doldurmadığından yenilenmeleri imkansız. Bunları yapacaksa bu 52 delege yapacak yine. Bu 52 delege bu konuya sahip çıkacak Refi Taviloğlu yönetiminden yaşanan rahatsızlığı bir şekilde aşabilirsek bu delegelerle aşacağız. Başka türlü aşma şansımız bence yok." dedi.

 

Seçimlerde Raif Döner'e rakip olarak çıkan Ziya Kalafat'ın Bursa yerel basınında çıkan "AKP'nin adayı" konusunu hatırlatarak siz ne düşünüyorsunuz siz karşınızdaki rakibinizi AKP'nin adayı olarak mı algıladınız diye sorduk ve Raif Döner " Hayır Ziya Kalafat'ı AK parti adına çıkan bir aday olarak görmedim. Mücadelemizi biz köylü için verdik hiç bir zaman parti için mücadele etmedik." dedi.

Mudanya.Gen.Tr ve Radyo POYRAZ olarak Mudanya Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Raif Döner'e zorlu geçen seçimlerden herkes memnun mu kırgınlıklar ve çatlaklar var mı? diye sorduk.

Raif Döner " Muhakkak kırılan olmuştur bir seçim ortamı. Memnun olan da olacak kırılanda olmuştur. Bilerek yada bilmeyerek birilerinin gönlünü kırmış isek özür dilerim. Bizim amacımız çiftçimize  destek kişiler yada şahıslara değil. Herkesi memnun etmek imkansız. Çiftçi kısmının bir kısmı memnun olmuş ise bu bizi memnun eder. Bunun için kimseye de küsmüş yada kırılmış değilim." cevabınız verdi.

www.mudanya.gen.tr bir Radyo POYRAZ girişimidir.


Yazdır | E-posta

Bu Yazıyı Yorumlayın
RSS Yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >