Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow Banka Hesabınızdan Kesinti Yapılıyorsa İşte Çözüm
Yazdır E-posta
Perşembe, 12 Şubat 2009


    Banka Hesabınızdan Kesinti Yapılıyorsa İşte Çözüm

tıkla resmi büyüt
H.Emin Cengiz
(tıkla resmi büyüt)
Bursa Tüketici Derneği  (BTD) Mudanya Şube Başkanı Hacı Emin Cengiz'den aldığımız bilgiye göre 22.02.2006'da kabul edilen banka kartları kullanım hizmet bedeli veya üyelik ödentisi adı altında bir maddenin olmadığı, yapılan sözleşmede böyle bir madde olsa bile 4822 sayılı yasa ile değişik 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkındaki kanun 6. maddesinin 2. paragrafında "kalan şart" nedeni ile de bu paranın alınmaması gerekiyor.

Banka müşterisi ile banka arasında imzalanan sözleşmede haksız şartlar oluşursa tüketici sorumlu tutulamayacağını vurgulayan BTD Mudanya Şube Başkanı H.Emin Cengiz, bu durumda olan vatandaşların BTD'ye başvurarak gereken hazır dilekçe örneklerini alabileceğini ve böylelikle bu güne kadar hesaplarından sorgusuz sualsiz kesilen paraları geri alabileceklerini belirtti.

Dilekçe ile yapılan başvurulara bankalardan olumlu yanıt alınmaması durumunda Tüketici Hakem Heyetlerinin devreye gire ceğini ve konunun diğer emsallerinde olduğu gibi tüketicilerin lehine sonuçlanacağını açıkladı.

H.Emin Cengiz bu güne kadar pek çok sorunun tüketicilerin lehine çözülmesinde etkin rol oynadıklarını söyleyerek vatandaşları ayrıntılı bilgi edinmeleri için BTD'ye başvurmaları gerektiğini vurguladı.

©Ute Jacobi Tıkla Dinle


Yazdır | E-posta

Bu Yazıyı Yorumlayın
RSS Yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >