Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow Deniz Sefası Faciayla Sonlandı.
Yazdır E-posta
Pazar, 14 Haziran 2009

   Deniz Sefası Faciayla Sonlandı.

Güzelyalı Mevkiinde arkadaşıyla bindiği kayıktan yüzmek için atladığı denizde boğularak hayatını kaybeden 14 yaşındaki Rağıp Tunay'ın cesedine ulaşılamadı. Olayla ilgili olarak Cumhuriyet Savcılığı ve Çocuk Esirgeme Kurumu soruşturma başlattı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Bursa Valiliği, Sevgi Köyü'ndeki Dr. Rüştü Burlu Yetiştirme Yurdu'nda kalan Ragıp Tunay (14), Mustafa B. (16), İlker K. (17) ve Ramazan Ç.'nin (13) yurdun nöbetçi amirinden izin alarak Güzelyalı'ya gittiğini duyurdu. Valilik açıklamasında,

 "Sahilde bir müddet denize giren çocuklar daha sonra Mustafa B. kayık kiraladı. Bir müddet kıyıya gelip dinlenen ve simit yiyen çocuklardan Mustafa B. bir kayık daha kiralayarak Rağıp Tunay'la ayrı ayrı kayıklara binerek denize açıldı. İki çocuk da deniz ortasında kayıklardan yüzmek için denize atladılar. Bu esnada üzerlerinde can yeleği olmadığı için Rağıp Tunay'ın çırpınmaya başlaması üzerine Mustafa B. isimli çocuk yardım etmeye çalışmış ve ifadesine göre bir süre sonra yardım istemiş ve bir müddet sonra da Mustafa B.'nın da bilinç kaybına uğraması üzerine etraftan yetişen kişiler Mustafa B.'ı kurtararak, kıyıya çıkarıp ambulansla Mudanya Devlet Hastanesi'ne ulaştırdılar. Ancak Rağıp Tunay aramalara rağmen bulunamadı. Deniz kıyısında bulunan İlker K. ve Ramazan Ç. ise olayı çevreden duyunca olay yerine gitmişler. Kayık kiralayan kişiler, sahil güvenlik ve arama kurtarma ekipleri denizden ve havadan gün boyu arama yaptılar fakat tüm aramalara rağmen henüz denizde kaybolan çocuk bulunamamıştır." denildi.

Çocukların durumu ile ilgili Yetiştirme Yurdu Müdürü, İl Müdür Yardımcıları ve İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, vali yardımcısı, ilçe kaymakamının da olay yerine gittiğinin belirtildiği açıklamada, İlker K. ve Ramazan Ç. isimli çocukların olay hakkında 'tanık' olarak ifadelerine başvurulduğu kaydedildi. Boğulma tehlikesi geçiren Mustafa B.'nin Mudanya Devlet Hastanesi'nde 4-5 saat kadar tedavi altında tutulduktan sonra uzman eşliğinde ifadesine başvurulduğu öğrenildi.

Rağıp Tunay'ın cesedine henüz ulaşılamadığının vurgulandığı açıklamada, olayla ilgili Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu'ndan iki müfettiş ve Cumhuriyet Savcılığı'nca soruşturma başlatıldığı bildirildi.


Yazdır | E-posta

Bu Yazıyı Yorumlayın
RSS Yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >