Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow Bu Yolda Ya Tarih Yazacağız, Ya da Tarih Olacağız!
Yazdır E-posta
Cuma, 12 Haziran 2009

  Bu Yolda Ya Tarih Yazacağız, Ya da Tarih Olacağız!

tıkla resmi büyüt
HEPAR Gençlik Kolları Başkanı Emircan Yerlikaya
(tıkla resmi büyüt)

Hak ve Eşitlik Partisi (HEPAR) Mudanya Gençlik Kolları Atatürk Anıtı önünde düzenledikleri etkinlikler Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün  "NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE" veciz sözünün kamusal alanlarlan silinme teklifini protesto etti.

İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından bir konuşma yapan HEPAR Gençlik Kolları Başkanı Emircan Yerlikaya  sözlerine Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi'nden "İktidara sahip olanlar gaflet ve dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler.Hatta bu iktidar sahipleri, şahsi menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler,

 

Millet fakr-u zaruret içinde harap ve bitap düşmüş olabilir. Ey Türk istikbalinin evladı ! İşte bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen, Türk istiklal ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur !" kısmını okuyarak başladı.

Her Türk Milletine yeni bir darbe vurulmaya çalışıldığına dikkati çeken Emircan Yerlikaya "Bizler Anadolu Kartalları olarak yapılmaya çalışılan hangi  haksızlığı, pervasızlığa, hangi keşmekeşliği, hengi peşkeşi, ilk öncelikle ve nasıl kınayacağımızı düşünürken kamuoyunda öyle bir haber yayıldı ki hiç düşünmeden  ilk sıraya bunu koyduk." dedi.

Emircan Yerlikaya son yapılan genel seçimlerde halkın oylarıyla meclise gönderilen ve göreve başlarken meclis çatısı altında devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağına, yüce Türk Milleti önünde  namusu ve şerefi  üzerine ant içen bir milletveklinin, etnik köken açılımı altında bir dizi öneri sunduğunu ve sunulan önerilerin birinci sırasında "NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE" yazısının kamusal alanlardan silinmesi olduğunu söyledi.

Böyle bir şeyin hayalinin kurulmasının bile tüylerini diken diken ettiğini ifade eden Emircan Yerlikaya "Bizler Kemalist'e değil Kemal'in ta kendisine, oy isteyene değil, oyunu bozana, Türkiyeliye değil yüreği yırtılırcasına Türk'üm diye haykırana, devşirmelere değil, vatanın öz çocuğuna itibar eden genç Anadolu Kartallarıyız" dedi.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" yazılarının silinmek istenmesini şehitlerimizin ruhlarına ve Atatürk'ün mirasına hakaret olduğunu belirten Emircan Yerlikaya yapılanların Türk Kültürü'nün temeline dinamit koymaktan başka bir şey olmadığını söyledi.

Emircan Yerlikaya Türkiye Cumhuriyeti'nin bekçileri olarakbu yolda ya  tarih yazacaklarını ya da tarih olacaklarını vurgulayarak "hükümetin bu tutum ve davranışlarını şiddetle kınıyoruz" diyerek konuşmasını tamamladı.


Yazdır | E-posta

Bu Yazıyı Yorumlayın
RSS Yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >