Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow Meyve Üreticilerine Özel Pazar Yeri Tahsisi
Yazdır E-posta
Perşembe, 04 Haziran 2009

   Meyve Üreticilerine Özel Pazar Yeri Tahsisi

tıkla resmi büyüt
Fazlı Aydoğan -Arşiv
(tıkla resmi büyüt)

550 üretici üyeye sahip, Türkiye Meyve Üreticiler Birliği'ne bağlı bulunan Mudanya Meyve Üreticileri Birliği, üretici pazarı konusunda Mudanya Belediyesi ile anlaşmaya vardı. Kapalı pazaryeri çarşamba günleri üretici pazarı olarak faaliyet gösterecek. Mudanya Meyve Üreticileri Birliği Başkanı Fazlı Aydoğan, uzun bir süredir ilçede üretici pazarı konusunda çalıştıklarını ve Mudanya Belediyesi ile anlaşmaya vardıklarını açıkladı.

 

Meyve Üreticiler Birliği Başkanı Fazlı Aydoğan 25 Şubat 2008 günü göreve geldiklerini ve o tarihten bu yana ilgili Bakanlıktan yetki beklediklerini, yakın bir zamanda gerekli yetkilerin verileceğine inandığını söyledi. Aydoğan ürün bazında destekleme yönünde başarılar kaydettiklerini, fakat boş durmadıkları bu arada ekibi ile üreticiye fayda sağlayacak çalışmaları sürdürdüklerini bunun sonucu olarakta Üretici Pazarı'nın açılacağını belirtti.

Bundan böyle pazar bulunamadığı için boş bırakılan tarlaların ekilerek ekonomiye kazandırılacağını, Mudanya'da köşe bucak yapılan kayıt dışı satışların son bulacağını vurgulayan Fazlı Aydoğan, tüketicilerinde günlük doğal ürünlere kavuşacağını söyledi.

Belediye Başkanı Hasan Aktürk’e ve Başkan Yardımcısı Dr. Kartal Saldırış’a teşekkür eden Aydoğan, üretici pazarından sadece birlik üyelerinin yararlanabileceğini belirterek, pazarın denetiminin tamamen birlik tarafından yapılacağını söyledi. Birlik üyesi üreticilerin sadece kendi ürünlerini satabileceğine dikkati çeken Aydoğan, yeni üretici pazarının tüm üyelere hayırlı olmasını diledi.

ÜRETİCİYE UYGUN KREDİ..

Bu arada Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) ile meyve üreticilerine uygun faizli banka kredisi verilmesi için bir protokol imzalanacağının da müjdesini veren Birlik Başkanı Fazlı Aydoğan, kredi çekmek isteyen birlik üyesi üreticilerin kendilerine başvurmalarını istedi.

ÜRETİCİYE KONFERANS...

Fazlı Aydoğan saati henüz belli olmamakla birlikte 12 Haziran Cuma günü Tarım Uzmanı İlyas Çaylı tarafından üretim hakkında konferans verileceğini açıkladı.


Yazdır | E-posta

Bu Yazıyı Yorumlayın
RSS Yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >