Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow Motor İskelesi Onarılıyor
Yazdır E-posta
Salı, 02 Haziran 2009

   Motor İskelesi Onarılıyor.

Mudanya ilçe kaymakamlığı karşısında ki belediyeye ait motor iskelesinin tehlikeli olmaya başlaması nedeniyle Mudanya Belediyesi tarafından sağlamlaştırılmaya başlandı. Demir olan ayaklarının deniz içinde olmasından dolayı erozyona uğrayıp çürümeye başlamasıyla birlikte iskele konusunda vatandaşlardan yoğun şikâyet ve yakınmalar gelmeye başlamıştı. İskele üzerinde inceleme yapan Belediye Başkanı Aktürk iskelenin hemen bakıma alınması konusunda belediyenin bağlı birimlerini harekete geçirip çalışmaları başlatmıştı.

Deniz içindeki çürüyen ve tehlikeli olmaya başlayan demir ayaklar ve iskele altında ki diğer bağlantı demirleri de değiştirildi. İskele üzerinde ki ahşap kısımlarda yenileri ile değiştirilerek iskelenin daha sağlıklı hale gelmesi sağlandı. Geceleri ve hafta sonları amatör balıkçılar tarafından balık yakalama yeri olarak kullanılan motor iskelesi ayrıca gezi motorları tarafından da kullanıldığı için oldukça önemli bir konumda bulunuyor. Başkan Aktürk sürdürülen çalışmalar ile ilgili olarak:

 

“  İlçe kaymakamlığımız karşısında bulunan ve amatör balıkçılarla gezi motorlarının kullandığı motor iskelemizin deniz içinde olması nedeniyle tabana tutunma ayakları tuzlu deniz suyunun neden olduğu erozyona uğramış, iskele alt tabanında ki demir bağlantılar eskimiş ve iskele sallanmaya başlamıştı. Onca amatör balıkçı iskele üzerine çıkarak balık yakalıyor, iskeleye yanaşan bir gezi motorundan yüzlerce insan iniyor, iskelenin ayakları eskimiş olduğu için bir gün üzücü bir felaketle karşı karşıya kalabilirdik. Bu konuda da oldukça şikâyet alıyorduk. İskelede yaptığım incelemede gördüm ki vatandaşlarımız şikâyet ve yakınmalarında çok haklılar hemen vakit kaybetmeden iskelenin onarımına başladık. Eskiyen ayak ve bağlantı demirleri değiştirildi. İskelenin üst taban tahtalarının eskiyen bölümleri de yenileri ile değiştirilerek daha sağlıklı hale getirildi. Şimdi içimiz rahat vatandaşlarımız önümüzdeki günlerden itibaren eskisinden daha sağlıklı bir şekilde iskeleye çıkarak balık yakalamaya başlayabilirler” dedi.

 

Tarık Arslan / Mudanya


Yazdır | E-posta

Bu Yazıyı Yorumlayın
RSS Yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >