Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow Esnaf'tan Toza Karşı KARTAL Operasyonu Çağrısı !
Yazdır E-posta
Perşembe, 28 Mayıs 2009

   Esnaf'tan Toza Karşı KARTAL Operasyonu Çağrısı !

tıkla resmi büyüt
Söz Konusu Bölge
(tıkla resmi büyüt)
Mudanya'da esnaflık yapan ve aynı zamanda Halkın Yükşelişi Partisi (HYP) Mudanya İlçe Başkanlığı görevini yürüten Ömür Tantekin yaptığı yazılı basın açıklaması ile Mudanya'daki esnafın durumuna dikkati çekti.

Esnafların üreten, istihdam oluşturan toplumun en önemli kesimi olduğuna vurgu yapan Tantekin Türkiye'nin 1/4'ünü esnaflık yapan vatandaşlar ve ailelerinin oluşturduğunu belirtti.

 

 

Tantekin "Bizler Türk ekonomisinin ve toplumun hamurunu oluşturan, ticaretin en önemli aktörleri olarak ülkenin sıkıntısını en fazla yaşayan kesimiz. Bütün zor ve kritik günlerin mağduru olamamıza rağmen ülkemizin selameti için Türkiyemizin refaha ulaşması için her türlü sıkıntı karşısında sabır göstererek ayakta kalmak için direniyoruz.

Mudanya'da unutulmamalıdır ki, her sabah besmele ile dükkanı açıp siftah yapmadan dükkan kapatan esnaf ve sanatkarımız, bu ülke ve Mudanya için kimin ne yaptığını, kimin destek, kimin köstek olduğunu, kimlerin kendi çıkarlarını ülke çıkarlarının önüne koyduğunu gayet iyi bilmektedir.

Bizler baskıcı zihniyete karşı cesaret sahibi olmak zorundayız. Aksi halde oligarşik anlayışın yağdanlığı olmaktan öteye yol almamız mümkün değildir.

En büyük sıkıntı havaların ısınması ile birlikte, otopark yapılan Tekel Eski deposu arsasının toz üretmesi ve caddede tozdan geçilmiyor olmasıdır." dedi.

Tantekin İpar ve Halitpaşa Caddeleri arasında kalan ve toz üreten otopark arsanın esnafa kan kusturduğunu, sadece esnafın değil vatandaşın balkona çamaşır asamadığını, balkona oturarak kahvaltı bile yapamadığını belirtti.

Ömür Tantekin basın açıklamasında çözüm yolunu ise şu satırlarla gösterdi;

"Bizim belediye'den beklediğimiz, bu otopark'a çakıl mı döker, zift mi döker, her gün belli aralıklarla sular mı? Bir çözüm bulunmasını istiyoruz. Buraya bir kartal operasyonu gerekiyor ve bunu bekliyoruz"

Ömür Tantekin

HYP İlçe Başkanı


Yazdır | E-posta

Bu Yazıyı Yorumlayın
RSS Yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >