Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow Arşiv arrow Büfe Haberimize Başkan Aktürk'ten Yazılı Açıklama
Yazdır E-posta
Salı, 26 Mayıs 2009

   Büfe Haberimize Başkan Aktürk'ten Yazılı Açıklama

tıkla resmi büyüt
Belediye Başkanı Hasan Aktürk'ün Yazılı Açıklaması
(tıkla resmi büyüt)
Belediye Başkanı Aktürk'ten "Mudanya'nın Gözde Mesleği Büfecilik İştah Kabartıyor!" haberimize yazılı cevap geldi.

Hasan Aktürk mudanya.gen.tr 'ye gönderdiği yazılı açıklamasında konuya gösterdiğimiz hassasiyettten dolayı teşekkür etti. Aktürk haberimize konu olan Petrol Ofisi eski tesisleri arkasında sahilde kalan büfenin bundan önceki yıllarda da aynı yerinde durduğu açıklamasını yaparak "Bu gün konmuş bir büfe değildir.Bir defa bunun böyle bilinmesini ve bugünkü yönetime mal edilmemesini istiyoruz." satırlarına yer verdi.

 

 

Kresteler Şezlong Olarak Kullanılacak ! 

 

Aktürk büfe yanına konulan kereste yığınları hakkında da kerestelerin ahşap büfe yapımında kullanılmayacağını, kumsala döşenerek denize girecek vatandaşlara şezlong yerine kullanılacağını belirterek "İlçemizin deniz kıyısında bulunduğunu ve her yıl yaz aylarında binlerce insanın akın akın gelerek denizden, güneşten ve kumsaldan yararlandığı Mudanya İlçemizin, bir turistik bölge olduğunu unutmamak gerekir." satırlarına yer verdi.

Sahildeki plajların estetik olmayan brandalar yerine ağaçlandırma ile daha estetik olarak düzenlenmesinin daha uygun olduğunu ifade eden Aktürk bu yönde ağaçlandırma çalışmalarının plaj işletmecileri tarafından yapılmaya başlandığını, brandanın ise yasaklandığını açıkladı.

 

Başkan Aktürk haberimizde bahsedilen büfelerin Mudanya'nın tarihsel ve kültürel mirasına uygun şekilde tek ya da belirlenen birkaç proje kapsamında yapılandırılıp yapılandırılmayacağı konusuna herhangi bir açıklama getirmedi.

 

Konu ile ilgili önceki haberimiz;

Mudanya'nın Gözde Mesleği Büfecilik İştah Kabartıyor!  TIKLAYIN

 


Yazdır | E-posta

Yorumlar (1)
RSS Yorumları
1. 28-05-2009 19:42
 
Büfeler
Hassas Belediye Başkanımıza teşekkür ederiz,detaylı bilgi vermiş.Ama bir konuyu atlamış.Doğrudur bu büfeler daha önceden de orda vardı.Acaba bu büfeleri işletenler hangi şartlarla,nasıl işletiyorlar.Büfeleri ömür boyu mu kullanacaklar yoksa 49yıllığına veya benzeri bir kiralama sistemi mi var.İhale mi yapılmış,ihaleye kimler katılmış,şartlar neymiş.Anladıkki;bu büfeler eski belediyeler tarafından verilmiş ama herhalde belediyede bunlarla ilgili kayıtlar vardır ve gizli kalmasını gerektirecek bir durum yoktur. 
Şimdiki Belediye Başkanımız Sayın Aktürk'ün buna benzer büfe projeleri olacak mı,olacaksa nasıl ihale edilecek,nerelere yapılacak acaba.Saygılar
Giriş yapıldı
 
Anadolu Kartalı

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >