Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow Mudanyaspor Güvenlik Kurulu Toplandı.
Yazdır E-posta
Salı, 26 Mayıs 2009

   Mudanyaspor Güvenlik Kurulu Toplandı.

Mudanya Kaymakamlık Makamı’nda düzenlenen İlçe Spor Güvenliği Kurulu toplantısına, İlçe Emniyet Müdürü Cüneyt Ünal, Jandarma Komutanı Yzb. Ercan Yiğit, Mudanyaspor Kulübü Başkanı Hasan Aktürk, Burgazspor Kulübü Başkanı Arif Bayrak, İlçe Sağlık Grup Başkanı Dr. Fatih Acar, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Hüseyin Duman, Mudanya Gazeteciler Derneği Başkanı Yavuz Gerçekçi katıldı.

 

ÖZEL GÜVENLİK ŞARTI

Spor Müsabakalarında Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun ile ilgili komisyon üyelerinin bilgilerinin tazelendiği toplantıda, Kaymakam Adem Öztürk, kanunun 5. maddesi gereğince polisin stat, salon ve spor alanlarının içinde görev yapmasının ortadan kalktığı hatırlattı. Öztürk, profesyonel ve amatör resmî ile özel tüm spor müsabakalarını kapsayan uygulama sebebiyle bundan böyle spor kulüplerinin her türlü sportif müsabakalarında saha içinde, tribünlerde sporcu giriş ve çıkış kapıları, koridorları, hakem ve gözlemci odaları, basın tribünü ve röportaj odalarında, idari bölümlerde 1. güvenlik bariyeri dahil olmak üzere, özel güvenlik personeli çalıştıracağını kaydetti. Stadyum dışı güvenliğin zaten polis ve jandarmaya ait olduğunu vurgulayan Öztürk, yardım istendiğinde stadyum içinde yine polis, jandarma tarafından güvenlik desteği verilebileceğini kaydetti.

Hatırlanacağı gibi, 28 Nisan 2004 tarihinde Resmî Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren 5149 sayılı Sporda Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun, kulüplerin gerekli önlemleri alması ve özel güvenlikçilerin yetişmesi amacıyla dört yıl ertelenmişti. (MGD)


Yazdır | E-posta

Bu Yazıyı Yorumlayın
RSS Yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >