Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow Arşiv arrow Kent Konseyi Turizm Raporu İçin Toplandı.
Yazdır E-posta
Pazartesi, 25 Mayıs 2009

   Kent Konseyi Turizm Raporu İçin Toplandı.

Mudanya Kent Konseyi Turizm Stratejisi Çalışma Grubu üyeleri, Mudanya Belediyesi’nin ilçenin turizmine yönelik istediği görüş raporunu hazırlamak için bir araya geldi.

Türkiye Turizm Stratejisi 2023 Eylem Planı kapsamında Mudanya Kent Konseyi bünyesinde bir yıl önce kurulan Mudanya Turizm Stratejisi Çalışma Grubu, belediyeye sunacağı turizm raporunun ön görüşmesi için toplandı. Yürütme Kurulu Başkanı Soyer Kazancı’nın başkanlığında gerçekleşen toplantıya;

 Mimarlar Odası Temsilcisi Mehmet Aydın, İnşaat Mühendisleri Odası Temsilcisi Sabriye Öztürk, Mudanya Sanayi Bölgesi Kurma ve Yaşatma Derneği Başkanı Naci Süzgün ve Mudanya Gazeteciler Derneği Başkanı Yavuz Gerçekçi’nin yanı sıra Mudanya Belediyesi Beyaz Masa Temsilcisi turizmci Yunus Şimşek ile Makine Mühendisi Ömer Cinalioğlu katılım sağladı.

Kent Konseyi Başkanı Soyer Kazancı, Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Kartal Saldırış’ın önceki hafta yaptığı ziyarette dillendirdiği turizme ilişkin görüş raporu ile ilgili toplanıldığını hatırlattı. Mudanya’nın turistik ve kültürel bakımdan önemli bir noktada bulunduğuna işaret eden Kazancı, ilçenin, tarihin her döneminde büyük kültürlerin kesiştiği büyük coğrafyanın içinde olduğunu belirterek, binlerce yıllık tarihin ötesinden gelen kültürel mirasın tanıtımını yeterince yapamayan ilçenin kültür yoğunluğunun yok olmadan turizm altyapısının oluşturulması gerektiğine dikkati çekti.

Belediyeye sunulacak raporun altyapısına ilişkin toplantıya hazırladığı sunumla katılan Makine Mühendisi Ömer Cinalioğlu ise, planlama, uygulama, kontrol ile ölçme ve değerlendirme sonuçlarının bir bütün olarak işlenmesi ile etkileşimin yakalanabileceğine vurgu yaptı. Marka kentlerin oluşturulması noktasında uçuk fikirlerin bir araya gelmesinin yararlı olacağını belirten Cinalioğlu, bu konuda yerel idarenin de sivil toplumun çalışmalarına destek vermesinin önemli olacağını söyledi.

 

Haber : Mudanya Gazeteciler Derneği

www.mudanyagazeteciler.org 

 


Yazdır | E-posta

Bu Yazıyı Yorumlayın
RSS Yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >