Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow Arşiv arrow Bursa Belediyeler Birliği Encümeni Mudanya'da Toplandı.
Yazdır E-posta
Perşembe, 21 Mayıs 2009

Bursa Belediyeler Birliği Encümeni Mudanya'da Toplandı.
Bursa Belediyeler Birliği Encümeninin 2009 yılına ait ilk toplantısı  Mudanya belediye binasında gerçekleştirildi. Yapılan toplantıya Birlik Başkanı Osmangazi Belediye başkanı Mustafa Dündar başkanlık ederken Mudanya belediye başkanı Hasan Aktürk’te ev sahipliği yaptı. Toplantıda encümen üyeleri, Gemlik belediye başkanı Fatih Mehmet Güler, Yenişehir Belediye başkanı Bülent Hamdi Cingir, Kestel belediye başkanı Yener Acar, Gürsu belediye başkanı Orhan Özcü, Keles belediye başkanı Mustafa Bektaş, Tahtaköprü belediye başkanı Eşref Filit ve Zeytinbağı belediye başkanı Ali turan ve birlik genel sekreteri Mithat Uzun katıldılar.

Birlik Başkanı Mustafa Dündar toplantı da yaptığı açıklamasında” Bugün gerçekleştirdiğimiz Bursa belediyeler birliği encümeninin 2009 yılına ait ilk toplantısıdır. Geçtiğimiz Pazartesi günü Bursa da Belediyeler Birliği genel kurulu yapılarak yeni dönemin yeni yönetimi ve yeni başkanı belirlendi. Bende Bursa Belediyeler Birliği Başkanı seçildim. Bugünde ilk encümen toplantısını yapıyoruz. Bu encümen toplantısında belirlenen konuları görüşüp arkadaşlar arasında bundan sonraki süreçte yapılacak olan çalışmalar belirlendi” dedi.


Görüşülen konular arasında; 2008 mali yılı kesin hesabı, 2008 dönemi çalışma raporu, 2009 Haziran dönemi eğitim programı, 2009- 2014 faaliyet programı ile ilgili bilgi verilmesi, encümen üyesi ve başkanların bu konuda ki görüş ve önerilerinin alınması, İhtisas komisyonlarının aktif olarak çalışmalarının sağlanması konusunda çalışma programı hazırlanması, belediyelerin genel sorunları ile ilgili görüş alışverişinde bulunulması konularında toplantı yapıldı. Toplantıya Mudanya belediye meclis üyeleri de katılarak yeni Bursa Belediyeler Birliği üyeleri ile tanıştılar.
 

EĞİTİM PROGRAMLARIMIZ HAZİRANDA BAŞLIYOR
Birlik başkanı Mustafa Dündar daha sonra yaptığı açıklamasında” Çok olumlu bir toplantı gerçekleştirdik. Encümen üyesi olan belediye başkanı arkadaşlarımla tüm konular üzerinde bilgi alışverişi yaptık ve görüşülen konular oy birliği ile kabul edildi. Bizim tüm amacımız Bursa da ki tüm belediyelerin bir araya gelerek daha faydalı hizmetler yapmayı hedefliyoruz. Bundan sonra ki encümen toplantımız daha katılımlı ve daha kapsamlı olarak yapılacak. Haziran ayında Birliğimiz eğitim faaliyetlerine başlıyor. Belediye başkanları, meclis üyeleri ve yönetici pozisyonunda bulunan memur arkadaşlar bu toplantılarımıza takılım sağlayacaklar bu toplantıların bazılarına ailelerde katılabilecek. Bu kaynaşmanın ve ailelerin birbirleriyle tanışması açısından çok iyi olacağını düşünüyoruz. Tabi en fazla üzerinde ve önemsediğimiz konu da, Bursa da ki tüm belediyeleri (belediyeler birliğine üye) olmayanları, kongreyi gerçekleştirdikten sonra birer mektupla davet ettik. Ümit ediyorum ki bu arkadaşlarda Belediyeler Birliğine katılarak Bursa da ki tüm belediyelerimiz müşterek faaliyetlerde bulunarak ve birbirimizin eksikliğini tamamlayıp tecrübelerimizi paylaşmak ve Bursa’lı hemşerilerimize hizmetin en iyisini sunmak için çalışacağız bütün amacımız hizmet noktasında deneyimli, tecrübeli ve işini iyi yapan idareciler olarak halkımıza verilen sözleri yerine getirmektir. Mesela hafta sonları 3–4 günlük Bursa ve başka bölgelerde kamplar düzenleyerek Sayıştay’dan gelecek uzmanlardan brifingler alacağız. Sonra, belediye başkanları gruplar halinde kamplara katılabilecekler. Burada belediyecilik noktasında hizmetlerini yürütmüş, konusunda uzmanlaşmış eski belediye başkanlarımız da bu toplantılara katılabilecekler. Haziran ayında bu tür eğitim kamplarımızı gerçekleştireceğiz bunun kararını da yapılan bu ilk encümen toplantımızda aldık” dedi. Encümen üyeleri daha sonra Mudanya belediye başkanı Hasan Aktürk davetlisi olarak Mudanya Montaia otelde akşam yemeği yediler yemekte yine Belediyeler Birliğinin konuları ele alındı.      

Tarık Arslan Mudanya


Yazdır | E-posta

Bu Yazıyı Yorumlayın
RSS Yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >