Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow Çifçi Malları Koruma Başkanlığı Nezaket Ziyaretleri.
Yazdır E-posta
Pazar, 17 Mayıs 2009

   Çifçi Malları Koruma Başkanlığı Nezaket Ziyaretleri.

Mudanya Belediye Meclisi’nin mayıs ayı toplantısında Çiftçi Malları Koruma Başkanlığı’na seçilen Orhan Bilgili ve yönetim kurulu nezaket ziyaretleri çerçevesinde Kaymakam Adem Öztürk, Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk, İlçe Jandarma Komutanlığına ve Mudanya İlçe Tarım Müdürü Şefik Çınar'ı makamında ziyaret etti.

Orhan Bilgi tanışma ve nezaket ziyareti yapacaklarını belirteterek "Arkamızda güçlü bir belediye başkanı Hasan Aktürk var. Desteği ile çifçimize en güzel hizmetleri vereceğiz. Artık çifçimiz gideceği yere traktörü ile değil taksisi ile gidecek.Programımızda bulunan 20 kadar anayol'un 16 tanesini hizmete açtık. Yollara gereken önem verilmeye devam edilecek. Ben Cumhuriyet Halk Partili ve Anavatan Partili meclis üyelerinede çok teşekkür ediyorum el birliği ile daha güzel günlere ulaşacağımıza inanıyorum" dedi.

 

Bilgili belediye'ye ait grayderlerin eski oluşundan dolayı çalışmaların arızalar dolayısı ile zaman zaman aksadığını fakat hedefledikleri yolların düzenlenmesini bu yaz mutlaka bitireceklerini, en önemli malzemenin mıcır olduğunu ve mıcır teminini Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk'ün sağlayacağını, belediye'den tam destek aldıklarını söyledi.


Kaymakam Adem Öztürk'e Ziyaret

Kaymakam Adem Öztürk Çiftçi Malları Koruma Başkanı Orhan Bilgili ve yönetim kurulunu kabulü sırasında " Hepinize yeni görevinizde başarılar diliyorum. Çifçi Mallarını Koruma Başkanlığı önemli bir görevdir.Mutlaka görevinizin sorumluluğu içerisinde hareket edeceksiniz.
İlçemizdeki vatandaşlarımızın taleplerini ve sorunlarını çözme noktasında yardımcı olacaksınız. Bizlerde sizlere göreviniz ile ilgili konularda yardımcı olacağız. Tarım İlçe Müdürlüğümüz ile işbirliği içinde görevinizi yapacaksınız. Ben ziyaretiniz için hepinize teşekkür ediyor görevinizde başarılar diliyorum. Diğer kurum ve kuruluşlarla uyumlu bir şekilde güzel bir çalışma süreci yaşayacağımıza inanıyorum. En önemli konu arazi yollarının açılması Özel İdaremizin mazot desteği bu yolların açılmasına katkı sağlayacaktır" dedi.

 

Yolboyu ve Sınıra Dikilen Ağaçlar Sorun Oluyor. 

Ziyaret sırasında yol açımlarında yaşanan sorunları dile getiren yönetim kurulu üyeleri iş makinelerinin mevcut yollarda ilerlemesinin zor olduğunu ve yol genişletme  girişimlerinde ise vatandaşın mevcut yol sınırına diktiği zeytin ve ceviz ağaçları nedeniyle büyük sınır sorunları yaşandığını vurguladı.

Meyve ağaçlarında sınıra ve yola 5 metre, kavaktürü ağaçlarda 3 metre, olduğunu fakat zeytin ve ceviz ağaçlarının orman koruma kanununa tabi olduklarından dolayı tam sınıra ve yol boyuna bilerek dikildiğini ve bu ağaçların yol genişletme çalışmalarına, ayrıca iki komşu arasında sınır sorunlarına yol açtığı dile getirildi.

İncir ağaçlarının söktürülebildiği, fakat zeytin ağaçlarının sökümünün mümkün olmadığı söylendi.

 


Yazdır | E-posta

Bu Yazıyı Yorumlayın
RSS Yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >