Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow Kısa Oyunlar Beğenildi.
Yazdır E-posta
Salı, 12 Mayıs 2009

   Kısa Oyunlar Beğenildi.
Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü Oyunculuk ve Dramatik Yazarlık Dalları Lisans II öğrencilerinin hazırlayıp sunduğu “Kısa Oyunlar” Fakülte tiyatro uygulama salonunda yılsonu oyunları olarak izleyenlere sunuldu.

 

Oyunculuk ve Dramatik Yazarlık Ana Sanat Dalları Lisans II öğrencilerinin “Sahne Uygulaması II” dersi kapsamında Sahne Sanatları Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nurhan Tekerek yönetiminde “Dikkat Çökme Tehlikesi”, “Baba ile Kız”, “Bir Kadın İçin Düet” ve “Muhbir” oyunlarını başarı ile sergilediler. Kısa Oyun’ları Mudanya Kaymakamı Adem Öztürk, Belediye Başkanı Hasan Aktürk,  Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Oğuzoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Resul Yeşilyurt, İlçe Emniyet Müdürü Cüneyt Ünal, öğretmen ve öğrenciler izleyip 2’nci sınıf öğrencilerini üstün performanslarından dolayı alkışladılar.

Dekan Oğuzoğlu, “Şu an etkin bölümlerimiz olan Sahne Sanatlarımız ve resim bölümümüzde öğrencilerimizin sanatçı olabilmeleri için uygulamalara son derece önem veriyoruz, bu uygulamalar öğrencilerimize deneyim kazandırıyor, birikimlerini özgüven içerisinde sergilemelerini sağlıyor, hem de aynı zamanda onların kendilerine güvenini sağlıyor, sanatçı alkışlarla ayakta durabilir bu uygulamalarda bunun faydalarını görüyoruz, öğrencilerimiz daha yolun yarısındalar, ileride daha da başarılı olacaklar” dedi.


Yazdır | E-posta

Bu Yazıyı Yorumlayın
RSS Yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >