Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow Arşiv arrow Trafik Eğitimine Aile İçinde Başlanmalı
Yazdır E-posta
Pazar, 10 Mayıs 2009

   Trafik Eğitimine Aile İçinde Başlanmalı
Tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi ülkemizde de her yıl Mayıs ayının ilk Cumartesi günü ‘Uluslararası Karayolu Trafik Güvenliği Günü’, onu takip eden hafta ise ‘Karayolu Trafik Haftası’ olarak kabul edilmiştir. Karayolu Trafik Haftası, ülkemiz genelinde olduğu gibi, İlçemizde de 02 -10 Mayıs 2009 tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlandı.

 

Mudanya Kaymakamlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğünce organize edilen etkinlikleri çerçevesinde Güzelyalı Polis Merkezi Eğitim Salonunda polis, asker ve vatandaşların katıldığı "SIKIŞMALI TRAFİK KAZALARI VE MÜDAHALE TEKNİKLERİ" konulu eğitim semineri  911 Arama Kurtarma Derneği Eğitim Birimi eğitimcileri tarafından gerçekleştirildi.

Uygulamalı olarak verilen seminerde 911 Arama Kurtarma Derneği Başkanı Ali İhsan GÜLCAN “Dünyada trafik kazası istatistiklerine bakıldığında Karayolu trafik kazaları ortalama her yıl 1.2 milyon kişinin ya da her gün 3.242 kişinin ölümüne, yine her yıl 20 ila 50 milyon kişinin yaralanmasına ya da sakat kalmasına yol açmaktadır. Bu sayının her geçen gün artan araç ve insan sayısına rağmen hedeflenen seviyeye indirilmesi, ancak alt yapının güçlendirilmesi, insan eğitiminin ilköğretim, hatta daha öncesinden aile içerisinde temel eğitimle başlatılması ve vatandaşlarımızın artan sorumluluk bilinciyle hareket ederek, kurallara uymanın yalnızca kanuni zorunluluk değil, insanlık ve vatandaşlık ödevi olduğu bilincini taşımaları ile mümkün olacaktır” dedi.


Yazdır | E-posta

Bu Yazıyı Yorumlayın
RSS Yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >