Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow Şaziye Rüştü Devlet Hastanesi'nde Madde Bağımlılığı Paneli
Yazdır E-posta
Cuma, 08 Mayıs 2009

   Şaziye Rüştü Devlet Hastanesi'nde Madde Bağımlılığı Paneli
Mudanya Şaziye Rüştü Devlet hastanesi doktor, hemşire ve hastanede diğer sağlık çalışanlarına madde bağımlılığı ve uyuşturucular konulu panel düzenlendi. Panelde Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünden Baş Komiser Murat Sarı, sağlık çalışanlarına madde bağımlılığı ve uyuşturucular üzerine sine vizyon eşliğinde açıklayıcı bilgiler verdi. Baş Komiser Murat Sarı verilen panelde, madde bağımlılığı, uyuşturucular ve talep azaltımı konusunda bilgiler verildiğini belirterek:

GENÇLERİMİZİ UYUŞTURUCUDAN UZAK TUTMALIYIZ

“ Bursa il merkezi dâhil ve ilçelerin tamamında son sınıf öğrencileri ve üniversite öğrencileri, bunların dışında sivil toplum örgütlerine gidilip madde bağımlılığı, uyuşturucular ve talep azaltımı çerçevesinde bir takım önleme faaliyetlerini kapsayan konferanslarımızı vererek bu konularda açıklayıcı bilgilerde bulunuyoruz. Şu ana kadar Bursa merkezde 20 tane okulumuzda bu konuda konferanslarımızı gerçekleştirdik. Örgütlerin bu konuda uyguladıkları metotlarından bahsediyor ve gençlerimizi uyuşturucu ve madde bağımlılığına nasıl alıştırdıkları ve sonra da bir madde bağımlısının yaşadığı olumsuzluklar ve gelinen süreçten söz ediyoruz. Mutlaka gençlerimizi uyuşturucudan uzak tutmalı ve arkadaş çevremizi iyi belirlememiz gerektiğini her zaman ifade ediyoruz.

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNÜN KAPILARI 24 SAAT AÇIKTIR

Burada anne ve babalara da bazı önerilerde bulunuyoruz. Yetişkinleri, çocuklarına baskı yapmaları konusunda bilinçlendiriyoruz, çocuklarında madde bağımlılığından kaynaklanan bazı olumsuzluklarla karşılaştıklarında direk olarak bizleri aramalarını ve bizlerden destek istemelerini de söylüyoruz, onlara kapımız 24 saat açıktır. Bugün, Mudanya Şaziye Rüştü Devlet Hastanesinde bu konuda ki konferansımızı gerçekleştirerek sağlık çalışanlarımızın da böyle vakalarla karşılaştıkların izlemeleri gereken yolları göstermeye çalıştık” dedi. Mudanya Şaziye Rüştü Devlet hastanesi Baş Hekimi Dr. İshak Özaçmak da konferanstaki yerini aldı ve toplantı sonrasında Baş Komiser Murat Sarı’ya teşekkür belgesi verdi.    
       Tarık ARSLAN/MUDANYA/DHA 


Yazdır | E-posta

Bu Yazıyı Yorumlayın
RSS Yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >