Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow Trafik Güvenliği Haftası Etkinliklerle Kutlandı.
Yazdır E-posta
Pazartesi, 04 Mayıs 2009

   Trafik Güvenliği Haftası Etkinliklerle Kutlandı.
tıkla resmi büyüt
Kaymakam Adem Öztürk hizmete yeni alınan RADAR cihazı hakkında bilgi alırken
(tıkla resmi büyüt)
2–8 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Uluslararası Karayolu Trafik Güvenliği Haftası ilçede çeşitli etkinliklerle başladı. İlk etkinlik 3 Mayıs Pazar günü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği tarafından ilçe girişinde sürücülere bir hafta boyunca anten veya aynalarına takmak üzere kırmızı kurdele (Kırmızı kurdeleyi takıyorum kurallara daha dikkatli uyuyorum) mesajı, verildi.

 

Oto sürücülerine çiçek, anahtarlık, ruhsat kılıfı ve eğitici broşür verilirken vatandaşlara da aynı şekilde çiçek ve hediyeler dağıtıldı. Pazartesi sabahı İskele Meydanında çelenklerin konulması, Saygı Duruşu, İstiklal Marşı eşliğinde göndere Bayrak çekilmesinin ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Trafik Tescil Büro Emniyet Amiri Rıdvan Sülün yaparken Mudanya'da belirlenen örnek sürücü ve yılın trafik görevlisine plaket ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından Emniyet ve Jandarmaca açılan stantta etkinliklere katılanlara plaket ve hediyeler Mudanya İlçe Kaymakamı Adem Öztürk, Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk, Mudanya Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Mehmet Kurt, İlçe jandarma komutanı Yüzbaşı Ercan Yiğit tarafından verildi.

 

tıkla resmi büyüt
Trafik Tescil Büro Emniyet Amiri Rıdvan Sülün Konuşmasını Yaparken
(tıkla resmi büyüt)
Hafta boyunca Uluslararası Karayolu Trafik Güvenliği Haftası münasebetiyle çeşitli etkinlikler devam edecek. Stant açılışında jandarma ve ilçe emniyet müdürlüğü trafik şubenin kullandığı araç gereç ve Mudanya Bursa karayolunda bir aydan bu yana devrede bulunan radar sisteminin tanıtımı yapıldı.

Bugüne kadar 210 aracın radara yakalandığı ve cezai işlemlerin uygulandığı belirtilirken oto sürücülerinin çok daha dikkatli araç kullanmalarını istediler.

 

 

 

 


Yazdır | E-posta

Bu Yazıyı Yorumlayın
RSS Yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >