Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow Barış İçin 7 Ülke'den Gelen Öğrenciler Barış Kenti Mudanya'da
Yazdır E-posta
Çarşamba, 06 Mayıs 2009

Barış İçin 7 Ülke'den  Gelen Öğrenciler Barış Kenti Mudanya'da

tıkla resmi büyüt
Konuk Öğrenciler Kaymakam Adem Öztürk ile
(tıkla resmi büyüt)

Uludağ Üniversitesi Proje Sorumlu Öğrencisi Ecem AIESEC 'i anlattı.

Üniversite öğrencileri tarafından oluşturulan ve 106 Ülke'de faaliyet gösteren uluslararası AIESEC adlı kuruluşun Bursa Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün onayı, Uludağ Üniversitesi'nin katkılarıyla yürüttüğü, dünya barışına katkı sağlamayı amaçlayan Dünya'yı  Kucakla adlı projesi çerçevesinde Mudanya Sami Evkuran Anadolu Lisesi'ne konuk olarak 7 farklı ülkeden gelen hint, Ermeni, Rus, Singapur, Çin, Hırvat ve Alman öğrenciler Kaymakam Adem Öztürk ve Belediye Başkanı Hasan Aktürk'ü makamında ziyaret ettiler.

 

Uludağ Üniversitesi tarafından projeye dahil edilen Sami Evkuran Anadolu Lisesi'nin Müdürü Kenan Bozkuş, tercüman Nuran Engin ve Uludağ Üniversitesi tarafından görevlendirilen üniversiteliler refakatinde gerçekleşen ziyarette Kenan Bozkuş öğrencilerin bir hafta süreyle ağırlanacağını belirterek proje'nin özünde dünya gençlerinin birbirleriyle tanışması olduğunu proje'nin milletler arası ön yargıların yok edilmesine hizmet ettiğini vurguladı.

Kenan Bozkuş konuk öğrencilerin ülkelerini çok iyi tanıtan sunumlarla hazırlıklı olarak geldiklerini, konuk öğrencilerin 2 şerli gruplar halinde birbirlerine ülkelerini dönüşümlü olarak anlatacaklarını belirtti.

Kaymakam Adem Öztürk ise konuk öğrencilerin ülkelerini anlatacakları sunumların bir bölümüne katılmak istediğini belirtti. Uludağ Üniversitesi sorumlu öğrencileri ise Dünya'nın 106 ülkesinde bulunan ve tamamen üniversite öğrencilerinin yürüttüğü uluslararası öğrenci organizasyonu AIESEC 'in Dünya'yı Kucakla projesi kapsamında konuk öğrencilerin Türkiye'ye staja geldiklerini belirterek, Bursa'nın İlçeleri'nde İngilizce seviyesi diğer okullara oranla  yüksek olan Anadolu Liseleri'nde İngilizce olarak ülkelerini tanıtmalarını istediklerini söyledi.

Bursa'da buna benzer projelerin uzun yıllardır gerçekleştrildiğini belirten Uludağ Üniversitesi proje sorumlu öğrencisi Ecem Karaoğlan proje'nin Mudanya'da başladığını ve Bursa'nın değişik 3 ilçesi'n de daha devam edeceğini söyledi.

Kaymakam Adem Öztürk konuk öğrencilere hoşgeldiniz dedikten sonra, konuk öğrencileri Mudanya'da ağırlamaktan büyük mutluluk duyacağını, Türk misavirperverliğini en güzel şekilde konuk öğrencilere hissettirileceğini belirterek, "Dünya barışına en güzel şekilde katkı sağlayacağız.Farklı ülkelerden, farklı kültürlerden olan konuk öğrencilerimizi Mudanya'da eğlenceli bir şekilde dolu dolu ağırlayacağız. Ülkemiz ile ilgili olumlu düşüncelerle buradan ayrılacaklarına inanıyorum. Büyük Önder Atatürk'ün dediği gibi (Yurtta Sulh, Cihanda Sulh) bizlerde dünya barışına katkı sağlamak için öğrencilerimizi en güzel şekilde ağırlayacağız. Önümüzdeki yıllarda bu projenin daha geniş kapsamlı olarak gerçekleştirilmesinden mutluluk duyacağız. Bu güzel ziyaretiniz için teşekkür ediyorum. " dedi.

tıkla resmi büyüt
Konuk Öğrenciler Belediye Başkanı Hasan Aktürk ile
(tıkla resmi büyüt)
tıkla resmi büyüt
Mudanya Belediye Binası'nda Hatıra Fotoğrafı
(tıkla resmi büyüt)

Konuk öğrenciler Kaymakam Adem Öztürk'ün ziyaretlerinin ardından Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk'ü makamında ziyaret ettiler.


Yazdır | E-posta

Bu Yazıyı Yorumlayın
RSS Yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >