Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow Sabahattin Atamer "Liboşların Hevesi Kursağında Kalacaktır."
Yazdır E-posta
Pazartesi, 04 Mayıs 2009

 Sabahattin Atamer "Liboşların Hevesi Kursağında Kalacaktır."

tıkla resmi büyüt
ADD Mudanya Şube Başkanı Sabahattin Atamer
(tıkla resmi büyüt)

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Mudanya şube Başkanı Sabahattin Atamer yaptığı zehir zemberek basın açıklamasıyla bazı basın kuruluşlarını ve köşe yazarlarını elştirdi. ADD Mudanya Şube Başkanı Sabahattin Atamer'in basın açıklamasını aynen yayımlıyoruz.

Saygıdeğer basın mensupları,

Hepinizin bildiği ve yakından takip ettiği gibi adı "ERGENEKON" olan 12.dalga ile Uludağ Üniversitesi eski Rektörü sayın Mustafa Yurtkuran, 19 Mayıs Üniversitesi eski rektörü sayın Ferit Bernay, İnönü Üniversitesi eski rektörü sayın Fatih Hilmioğlu ve bir çok akademisyen gözaltına alındı, sonradan da tutuklandılar.

Sayın Mustafa Yurtkuran'ın gözaltına alınırken söylediği gibi "Şeriatin kestiği parmak acımaz" doğrudur. Ancak bu insanlar daha gözaltına alınır alınmaz linç kampanyalarını başlattı, yalaka basın ve ucuz kalemşorleri, buna alkış tutanlar ülkemizde şu gerçekleri görmediler ve yazmadılar, yazamadılar.

Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkan Vekilimiz Sn. Mustafa Yurtkuran Atatürk Köşelerini özel okullardan kaldıran Milli Eğitim Bakanı'na karşı dava açıp yürütmeyi durdurma kararı alan, hakkında açılan tüm davalardan aklanan ve karşı dava açan, Uludağ Üniversitesini kendi döneminde Avrupa'nın çağdaş üniversiteleri seviyesine getiren kişi olduğunu bilmiyorlar mı? Bunları da yalaka basın ve ucuz kalemşorları göremediler. Bu Atatürkçü insanlar için "Postallı rektörler, hukuksuzlar hukuk tanıdı." diyecek kadar hayasızca manşetler attılar.

Sesiniz çıkmadı. Neden Deniz Fenerini yazmadınız ? Neden tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyip Allah adına çalanları yazmadınız ? Neden krizin teğet değil, delip geçtiğini yazmadınız ? Yazamazsınız. Çünkü siz onların içerdeki tetikçilerisiniz.

Bu beslemeler şunu unutmasın. "İpte cambaz oynuyor" oyununu bize yutturamayacaklardır.Hukuksuzluklara sessiz kalanlara da hukuk bir gün lazım olacaktır.

Bu gündemi değiştirme operasyonları bizleri asla yıldırmayacaktır. "Gericiler" ve "bölücüler" şunu asla unutmasınlar hiç bir işlem bizleri insanlık değerlerinin en yüce ifadesi olan Atatürkçülüğe, bağlılığımızdan ve bu yoldaki kararlılığımızdan asla geri döndüremeyecektir.

Biz Atatürkçüler şanlı tarihimize yaraşır biçimde Cumhuriyetimizi, ulusal bağımsızlığımızı korumaya ve her türlü demokratik yöntemleri sonuna kadar kullanarak bu güzel yurdumuzu gelecek aydınlık günlere taşımaya gücümüz yettiğince gayret edeceğiz. Ve mutlaka başaracağız.

Amma... yalakaların ikinci Cumhuriyetçilerin, karşı devcrimcilerin, yobazların, özellikle yazarlığı dahi beceremeyen Cumhuriyet karşıtı liboşların hevesi kursağında kalacaktır.

Eleştiri, düşünce ve fikir özgürlüğünün ana temasıdır. Eleştiri olmadan doğruları bulamazsınız. Demokratik kurallar içerisinde yapılan eleştiri kabullenemeyen zaman zaman zibidileşen sözde gazeteci ve yazar bozuntuları yukarıdaki basın açıklamamdan kendilerine düşen payı almışlardır, diye düşünüyorum.

Bu düşüncelerimi sizler arcılığı ile kamuoyuyla paylaşmak istedim. Geldiğiniz için hepinize çok teşekkür ederim.

04-05-2009

Sabahattin Atamer

ADD mudanya Başkanı.


Yazdır | E-posta

Yorumlar (3)
RSS Yorumları
1. 05-05-2009 16:50
 
Gençliğe düşen vazife..
BİZ GENÇLERİ KÜÇÜSEYEN KISIMLAR OLABİLİR. AMA HİÇ BİR ZAMAN UNUTMASİNLAR YİNE BU KÜÇÜMSENEN GENÇLER ÇANAKKELE DE 15- 16 YAŞLARİNDA VURULUP TOPRAĞA KANLARİNİ BAĞİŞLADİLAR BU ÜLKE İÇİN MUCADELE ETTİLER BİZ GENÇLERDE BÖLEYİZ HERZAMAN VATAN MİLLET BAYRAK İÇİN SAVAŞİRİZ ÖĞRETMENİM HERZAMAN SİZİN ARKANIZDAN GELİP SİZİ GEÇME MUCADELESİ VERİCEZ EMİN OLUN BUNA...
Giriş yapıldı
 
sawas
2. 05-05-2009 16:49
 
Akp ve taraflı kalemleri
Sebahattin hocam çok iyi bir soru sormuş neden deniz feneri yazılmıyor yazılmaz çünkü yasak var bir türlü çevirisi bitmeyen bir dosya var zaten ergenekon adlı palavrayı kendi kurdukları düzenlerindeki oyunlarına pisliklerine perde çekmek için uydurmadılarmı şimdi bütün ATATÜRKÇÜleri alıyorlar yarın bu vatanı elimizden alacaklar ama buna ses çıkaracak kimse kalmamış olacak
Giriş yapıldı
 
Deniz16
3. 04-05-2009 20:06
 
Mücadelemiz sürecek...
Sevgili Öğretmenim... 
Mudanyada Atatürkçüler olarak mücadelemiz sonuna kadar devam edecek.Bu konuda verdiğiniz mücadelenin tam destekçisiyiz.Biz Atatürkçüler bu ülkede yobazlara,örümcek kafalı zihniyete izin vermeyeceğiz. 
Atatürkün kurduğu bu cumhuriyet sonsuza kadar yaşayacaktır.
Giriş yapıldı
 
Bu posta adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >