Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow Aktürk'ün Tanışma Kahvaltısı'na Önemli Açıklamalar Damgasını Vurdu.
Yazdır E-posta
Pazartesi, 04 Mayıs 2009

Aktürk'ün Tanışma Kahvaltısı'na Önemli Açıklamalar Damgasını Vurdu.

tıkla resmi büyüt
Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk
(tıkla resmi büyüt)
Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk Hotel Montania'da belediye personeli ile kahvaltılı bir toplantı düzenledi. Belediye personeline hitap eden Başkan Aktürk siyaset yapmanın amacını tarfi ederek, siyasette hedefin halkın yaşam standartlarını yükselterek varolan sıkıntıları en aza indirmek ve ya tamamen ortadan kaldırmak olduğunu vurguladıktan sonra ülkemizin küçük bir parçası olan Mudanya'da da belediye başkanlığı görevine 15 meclis üyesi çalışma ekibiyle talip olmasındaki amacın Mudanya'da yaşayan insanların çözümlenmek zorunda olan dertlerini ortadan kaldırarak yaşam kalitelerini arttırmak olduğunu söyledi. Tüm çalışmalarının Mudanyalıları mutlu etmek için olduğunu tekrar tekrar vurgulayan Aktürk

 "bu amaç gerçekleştiği müddetçe sizlerde, bizlerde görevini yerine getirmiş ve Mudanya'yı doğru noktalara taşımış, başarılı olmuş oluruz. Amaçladığımız noktalara Mudanya'yı taşıyamadığımız müddetçe siyasi güç ana hedefine ulaşamamış, istenilen yere getirememiş demektir." diyerek personeline eldeki siyasi güç'ün hep birlikte yürütüleceğini bu nedenle başkan, meclis üyeleri ve belediye personelinin üzerine düşen görevleri eksiksiz şekilde yerine getirmesi gerektiğini belirtti.

Aktürk siyasi güç'ü beraberce yürüteceği meclis üyelerine hoşgeldiniz diyerek organize edilen kahvaltılı toplantının tanışma, personelin birbirlerini daha yakından görebilme, daha olumlu bakabilme, insanlar ve arkadaşlar arasındaki kaynaşmanın biraz daha yakına taşınabilmesi ve beraber olabilmek, hepbirlikte kahvaltı yapabilmeyi idrak ederek bunun mutluluğunu taşımaya dönük bir hamle olduğunu söyledi.


Daha Pembe Bakabileceğiniz İnancındayım.

Aktürk "Ben inanıyorum. Değerli meclis üyelerimizde, siz çalışanlarımızda, bu birliktelikle bugün daha mutlu olacağımızı ve bakış açınızın daha sağlıklı ve biraz daha pembe oluşabileceği inancındayım." dedi.

Aktürk belediye personelinden görevlerini sağlıklı ve doğru yapabilmelerini, başarıyı yakalayabilmek için de planlı programlı çalışan ve çalıştıran olma hasletlerini taşıyacak şekilde hareket etmelerini özellikle istedi. Mudanyalıların 13 mahallesi ile birlikte Mudanya Belediyesi'nden bunu beklediğini vurgulayan Aktürk belediye personelinin bu hedefler doğrultusunda ellerinden geleni yaparak çalışacaklarına inandığını belirtti.


Belediye'nin Durumu Hakkında Açıklamalar

Başkan Aktürk belediye personelini belediye'nin durumu hakkında bilgilendirmek istediğini belirterek seçimle iş başına geldikleri gün itibarı ile belediye kasasında 42 bin TL para olduğunu belediye'nin 11 milyon TL borcu olduğunu açıkladı.

Aktürk kıyı kenar çizgisi nedeniyle Mudanya Belediyesi'nin mülkü iken hazineye geçen hotel montania'nın bulunduğu tarihi eski gar binasının bedeli olan ilk dilim ödemenin 2 milyon tl olarak hazine tarafından Mudanya Belediyesi'ne ödendiğini fakat bu paranın 1.7 milyon TL'sinin belediye'nin geçmiş 5 yıllık dönemde ödemediği vergi borcuna karşılık mahsup edildiğini açıkladı. 11 milyon TL borcun sadece 1.7 milyon tl'sinin bu şekilde ödendiğini belirten Aktürk 1 milyon 533 bin tl'lik yeni bir hazine ödemesinin mahkeme tarafından kesinleştirildiğini ve bu paranın en kısa zamanda Mudanya Belediyesi kasasına girmesi için eldeki tüm siyasi gücün seferber edileceğini söyledi.

Kesinlikle Kötümser Değiliz.

Emlak dönemi gelirlerinin belediye'ye bir nefes aldıracağını söyleyen Aktürk, belediye'nin kalan borcunda daha İller Bankası kredi borcu'nun dahil olmadığını da önemle vurguladı. Bu borcun taksitler halinde İlller Bankası tarafından Mudanya'nın payından kesildiğini söyleyen Aktürk, karşılaşılan bu borca rağmen kötümser olmadıklarını, belediye'nin ayakta olduğunu, belli bir zaman içinde belediyeyi maddi şartlarda iyi konumlara taşayacaklarını belirtti.


Mudanya'ya 2 Milyon Türk Liralık Yatırım.

Belediye Başkanı Hasan Aktürk Marmara Denizi'nin kıyısında olmanın Mudanya için büyük bir nimet olduğunu, turizm ve gelir getirmesi bakımından denize büyük önem verdiğini belirterek, trafik sorununa dikkati çekti. Mudanya'nın yol fakiri olduğunu söyleyen Aktürk yaşanan trafik sorununu çözmek için projeleri olduğunu bu sorunlarla ilgili yeni hamlelerin başladığını Bursa Büyükşehir Belediyesi ile birlikte 2 milyon TL.'ye ihale edilmiş olan 7.2 kilometrelik Güzelyalı İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) noktası ile Arnavutköy balıkçı barınağı arasındaki kıyı düzenlemesi ile ilgili çalışmaların başladığını söyledi.

2 Milyon TL nin  uygulama proje bedeli olduğuna dikkati çeken Aktürk proje'nin tamamının kaça maal olacağının yakın zamanda belli olacağını belirtti.


Yazdır | E-posta

Bu Yazıyı Yorumlayın
RSS Yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >