Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow Mudanya Musıkı Derneği'nde Ani Görev Değişikliği
Yazdır E-posta
Çarşamba, 29 Nisan 2009

   Mudanya Musıkı Derneği'nde Ani Görev Değişikliği.

tıkla resmi büyüt
(Soldan) Rıza İşinibilir, Mehmet Karadağ
(tıkla resmi büyüt)
03 Mart 2009 günü 28 üyeden 24'ünün katılımı ile genel kurulunu yaparak görev dağılımını gerçekleştiren Mudanya Musıkı Derneği yönetim kurulu başkanlığına 3 yıl süre ile getirilen Kurucu Başkan Rıza İşinibilir görevini Mehmet Karadağ'a bıraktı.

 

Derneğin selameti için görev değişikliği yaptık diyen ve dernek ikinci başkanı olan Rıza İşinibilir'in Mudanya.gen.tr ve Radyo POYRAZ mikrofonlarına yaptığı açıklaması şöyle;

 

"Genel kurulda benim başkan seçilmem kamuoyuna duyurulmuştu. 15 Mart günü bir konser verdik.Yönetim kurulu olarak biraraya gelme imkanımız olmadı tabiki.Seçimden öncede olmadı. Seçimden sonrada olmadı. Ancak geçen hafta biraraya gelme imkanımız oldu.

Derneğimizin selameti açısından diyeyim. Yani şöyle bu iş gönül işidir. Biz görevde olsakta olmasakta bizim hizmetimiz aynen devam edecektir. Bunu bir kere vurgulamak istiyorum. Çünkü biz amatör ruhla çalışan kişileriz. Bizim nasıl bir kişilik sahibi olduğumuzu bütün Mudanya biliyor. Bu musıkı derneğine nasıl emek verdiğimizi de biliyor.Biliyorsunuz 1996 yılında öbür Kültür ve Sanat Derneği'nin de kurucu başkanı bendim. Bu derneğin 13 sene sonra kurulmasında da kurucu başkan bendim.

Bu demek oluyor ki, biz aynı şevkle aynı gönül bağıyla, birbirimizden kopmadan, bir bütün olarak arkadaşlarımızla beraber, Mudanya Musıkı Derneğini daha güzel üst düzey yerelere getirebilmek için bazı fedakarlıklar yapmamız gerektiğinide biliyoruz. İşte bunlardan biriside ben kendi gönülrızam ile son yönetim kurulu toplantımızda bir görev değişikliğine gidilmesini teklif ettim.

Tabi bu arada belediyemizin de bize bazı katkıları olacağından şüphemiz yok.Bizi destekleyeceğinden eminiz. Onun için ben görevimden kendi gönülrızam ile ayrılmayı ve yönetimde başkan yardımcılığında devam etmeyi arzu ettim.Ve yerime de Mehmet Karadağ bey kurucu üyemizi teklif ettim. Oy birliği ile kabul edildi. Mehmet bey dernek başkanı olarak göreve devam edecek. Bende görevime onun yardımcısı olarak devam edeceğim. İnşaallah ileriki günlerde derneğimiz çok güzel yerlere gelecek. Mudanyamızı en güzel şekilde temsil edecek. Tabi şimdi dernekçilik derken hiç bir kimsenin desteğini almadan da dernek yürümüyor zaten biliyorsunuz. Maddi yöndende sıkıntımız olduğu için, nereye kadar gider bu yani ?

Bizim şahsi ve arkadaşlarımızın gayretleri ile nereye kadar götürebiliriz bunu ? Bir yerde tıkanacağından emindik ama ileride derneğimiz için güzel günler olacağına inandığımız için bu hakkımızdan fedakarlık ettik. Mehmet beyi başkan seçtik. Ve onun başkanlığında derneğimiz layık olduğu yere gelecektir. Buna inanıyorum ben. Bu arada 26 Mayıs günü Tuğçe Becerikli ile birlikte ücretsiz bir konser vermeyi planlıyoruz. bunu'da şimdiden duyurmuş olalım" dedi.

 

Yeni Başkan Mehmet Karadağ'ın Açıklaması

Telefonla kendisine ulaştığımız Mudanya Musıkı Derneği yeni Başkanı Mehmet Karadağ ise Rıza İşinibilir'in yoğun işleri dolayısı ile görevinden kendi isteği ile ayrıldığını belirterek Mudanya Musıkı Derneğini güzel günlerin beklediğini sanatı  Türk Sanat Müziği'ni gençlere ve geniş bir halk kitlesine sevdirmek için çok kapsamlı çalışmalar yapacaklarını söyledi.

 

Görev Değişikliği Kararı Siyasi mi?

www.mudanya.gen.tr olarak Mehmet Karadağ'a yönelttiğimiz görev değişikliği kararının yerel seçimler sonrasına denk gelmesi ve dernek yönetiminde Adalet ve Kalkınma Partili üyelerin bulunmasının akla kararın siyasi olduğu düşüncesini getirdiği yönündeki sorumuza ise Kardağ sanata asla siyasetin karıştırılmadığını oluşan durumun tamamen Rıza İşinibilir'in kendi isteği doğrultusunda geliştiğini ve yine beraberce çalıştıkları cevabını verdi.


Yazdır | E-posta

Bu Yazıyı Yorumlayın
RSS Yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >