Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Törenlerle Kutlandı.
Yazdır E-posta
Cuma, 24 Nisan 2009

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Törenlerle Kutlandı.

Mudanya Belediyesi tarafından bu yıl görkemli bir şekilde kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramının 89. cu yıl kutlama etkinlikleri kapsamında köylerde ve yeni mahallelerde 20 ve 22 Nisan günlerinde düzenlediği 23 Nisan etkinlikleri önceki gün Mudanya da da devam etti. Mudanya Atatürk anıtına çelenklerin konulması ve belediye bandosu eşliğinde İstiklal Marşı eşliğinde göndere Bayrak Çekilmesiyle başladı.

Havanın soğuk olmasına ve aralıklarla çiseleyen yağmura rağmen törenlerin ikinci ayağı Mudanya belediyesi ilçe stadında gerçekleştirildi. Burada Mudanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Resul Yeşilyurt’un günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından öğrenciler şiirlerini okudular. Havanın yağışlı ve soğuk olması nedeniyle hızlandırılan etkinliklerde, ilçede düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ilçe kaymakamı Adem Öztürk tarafından kupa ve madalyaları verildi. İlköğretim okullarının hazırlayıp sundukları gösterilerin ardından folklor ekibi yurdun değişik yörelerinden sergiledikleri oyunlarının ardından resmigeçitle törenler son buldu. 23 Nisan şölenleri gece Mudanya belediyesi Uğur Mumcu Kültür Merkezinde devam etti.

  
  

 

Mudanya belediye başkanı Hasan Aktürk’ün yaptığı günün anlam ve önemini belirten konuşmasında” 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını tüm yurtta olduğu gibi Mudanya ilçemizde de büyük bir coşkuyla kutluyoruz. Siz çocuklarımızla birlikte olmak ve sizlerin bu mutluluğunuza eşlik etmek bizleri fazlasıyla mutlu etmiştir. Bu yılın bir özelliği de köyden mahalleye dönen bölgelerimizde yaşayan vatandaşlarımızın ve öğrencilerimizin de ilçeye gelememelerini düşünerek kendi yaşadıkları bölgelerde 23 Nisan törenlerini düzenlemiş olmamız. Aynı coşkuyu oralarda ki çocuklarımızla da birlikte yaşadık. Bundan sonra düzenleyeceğimiz törenlerimiz de böylesine coşkulu bir şekilde devam edecek” dedi. Geceye eşi Meliha hanımla birlikte katılan belediye başkanı Aktürk ve belediye başkan yardımcısı Dr. Kartal Saldırış, ve belediye meclis üyeleri  çocukların mutluluklarına ortak oldular. Gecede Mudanya Belediyesi Kültür ve Sanat Derneği Çocuk Korosunun hazırlayıp sergilediği müzik ziyafetinin ardından Bursa Uludağ Üniversitesi öğrencisi Alper Dinçer, küçük çocukların yakından tanıdıkları ve şarkılarını birlikte söyledikleri ve yıllar önce kaybettiğimiz ünlü sanatçı Barış Manço’nun kılığına girerek onun şarkılarını söylerken ona has olan hareketleri de yapınca çocuklar yerlerinde duramadılar ve sahneye çıkarak Barış Manço tiplemesini sergileyen ve Manço’ya çok benzeyen Alper Dinçer’e eşlik ettiler. Günümüzün popüler popüler oyunu kolbastı yarışmaları ve Mudanya Şubat orkestrasının sunduğu konserin ardından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı şenlikleri sona erdi. Şenliğin üçüncü ayağı olan Güzelyalı etkinliği 24 Nisan günü saat 13. 30 da Güzelyalı da devam edecek.


Yazdır | E-posta

Bu Yazıyı Yorumlayın
RSS Yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >