Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow Belediye Başkanı Hasan Aktürk Koltuğu Çocuklara Bıraktı.
Yazdır E-posta
Çarşamba, 22 Nisan 2009

Belediye Başkanı Hasan Aktürk Koltuğu Çocuklara Bıraktı.
tıkla resmi büyüt
23 Nİsan'da Makam Koltuğu Çocukların Oldu.
(tıkla resmi büyüt)
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında yerel idarecilerin koltukları çocuklara emanet edildi. Mudanya Ayçı çocuk evi ve kreşi çocukları ile Mudanya Mütareke ilköğretim okulu öğrencileri başlarında öğretmenleri olduğu halde Mudanya belediye başkanı Hasan Aktürk’ü makamında ziyaret ederek kendisine çiçek verdiler. Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk bugünü çocuklara ayırarak onlarla zaman geçirdi.

 

Belediye başkanlığında kendisini ziyarete gelen öğrenciler dışında kordon boyunda yürüyen Mudanya belediye gündüz çocuk bakım evi kreşi çocuklarının elinden tutarak kordon boyunda yürümeyi de ihmal etmedi. Belediye başkanı Hasan Aktürk makamında çocuklara bir jest yaparak onları başkanlık koltuğuna oturtarak Mudanya da eksik ve aksaklık gördükleri konuları belediye yetkililerine ileterek çözüm bulmaya çalıştılar. Mudanya Belediye Başkanı Aktürk açıklamasında” İlçemiz eğitim kurumlarında çocuklarımız çok iyi derece de eğitim alıyorlar. Bugün buna burada bir kez daha şahit oldum. Bende yıllarca eğitimcilik yaptığım için çocuklarımızın ve okullarının sorunlarını ve sıkıntılarını çok iyi biliyorum. Bizlerden bazı konularda destek istediler, tabiî ki yerine getireceğiz.

ÇOCUKLARIMIZ CİN GİBİ AKILLI


tıkla resmi büyüt
Hasan Aktürk 23 Nisan nedeni ile koltuğu çocuklara bıraktı
(tıkla resmi büyüt)
Çok akıllı bireyler olarak yetişiyorlar. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi” Eğitim bir ülkenin kalkınmasında refah düzeyine ulaşmasında ve Muasır Medeniyetler seviyesine gelmesinde en büyük etkenlerin başında gelmektedir” sözünün ne kadar doğru olduğunu çocuklarımız aldıkları eğitimlerle kanıtlıyorlar. Çocuklarımız ilçemiz kordon boyunda yetişkinler tarafından yenilerek yerlere atılıp ilçenin çirkin bir görüntüye ulaşmasına neden oldukları ayçekirdeğini yasaklamamızı istiyorlar haklılarda, bu konuda belediye olarak üzerimize düşenleri yapacağımızı kendilerine söyledik. Ayrıca çocuk parklarının sayılarını da arttırmamızı istiyorlar, bunların hepsini belediye olarak yerine getireceğiz” dedi.


Yazdır | E-posta

Bu Yazıyı Yorumlayın
RSS Yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >