Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow Dörtçelik Anadolu Lisesi'nde Kütüphane Sevinci
Yazdır E-posta
Salı, 21 Nisan 2009

   Dörtçelik Anadolu Lisesi'nde Kütüphane Sevinci
tıkla resmi büyüt
İlçe Milli Eğitim Müdürü'nden Kütüphane açılışında öğrencilere kılık kıyafet uyarısı
(tıkla resmi büyüt)
Güzelyalı mahallesinde bulunan Mudanya Dörtçelik Anadolu Teknik Lisesi ve “Metem” de ihtiyacı büyük ölçüde hissedilen kütüphanenin açılışı önceki gün düzenlenen törenle öğrencilerin hizmetine açıldı. Dünya telif hakları olarak ta bilinen ve kutlanan 20 Nisan Dünya Kitap Günü nedeniyle düzenlenen törene Mudanya belediye başkan yardımcısı Dr. Kartal Saldırış, Mudanya belediye meclis üyeleri A. Sadi Saydam ve Gündüz Güler, Mudanya Milli Eğitim Müdürü Resul Yeşilyurt ve okul öğrencileri katıldılar. Lise Müdürü Serdar Değerli yaptığı kısa konuşmasında

 

” Öğrenciler eksik bilgilerini tamamlayabilecekleri ayrıca ders çalışabilecekleri bir kütüphanelerinin olmaması nedeniyle bizlere sürekli olarak adeta baskı yapıyorlardı. Mudanya belediyesi, Okul yönetimi, ilçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve bizlere bu konuda maddi ve manevi destekte bulunan hayırseverlerin girişimleriyle okulumuzun bahçesinde prefabrik bir tek katlı kütüphane oluşturduk. Binlerce kitaba sahip olan kütüphanemiz öğrencilerimize büyük yarar sağlayacak. Araştırmaya göre boş kamuoyunda boş zaman harcama yeri olarak görülen kahvehane ve meyhane ve kültürel gelişim göstergesi olan okul sayıları arasında da büyük uçurum var. Araştırma da 123 bin 659 kahvehane bulunurken buna karşılık okul sayısı milli eğitim verilerine göre 42.268 dir. Bu eldeki verilere göre ülkemizde 575 kişiye bir kahvehane düşerken, 1684 kişiye ise bir okul düşüyor. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef gösterdiği lider Türkiye hedefine gençliğin kültürel birikimi ve azmiyle çalışkanlığı sayesinde ulaşacağımız muhakkaktır” dedi.

 

Törende Mudanya Belediyesi halk Dansları topluluğu birbirinden güzel oyunlarıyla törene renk katarken okul öğrencilerinden oluşan müzik topluluğu ve tiyatro ekibi törene katılanlara hoş vakit geçirtti. Bazı yarışmalarda dereceye giren öğrenci ve öğrencilerin yarışmalara katılmalarında yardımcı olan eğitimcilere sertifika ve ödülleri verildi. 

 

 

 

Kılık Kıyafetinizin Bozukluğu Herkesi Zora Sokuyor.

 

Mudanya Milli Eğitim Müdürü Resul Yeşilyurt ta konuşmasında” İnsanları aydınlatan, çocuklarımızı geleceğe taşıyan ve okumanın ülkemiz için ne kadar önemli olduğunu belirtmeye burada izah etmeye gerek yok. Bugün 20 Nisan Dünya Kitap Günü, bu okulumuzun ve siz öğrencilerimizin en büyük eksik ve ihtiyaçlarından biri olan Kütüphanenin açılışını yapıyoruz, hepinize hayırlı olsun” dedi. Milli Eğitim Müdürü daha sonra tüm okulların öğrencilerini kürsüden uyararak” Bir öğretmen, bir müdür ve bir belediye başkanı ve bir doktor giyimleriyle nasıl ki kendilerini belli ediyorlarsa siz öğrencilerde, öğrenci olduğunuzu kılık kıyafetinizle belli edeceksiniz.

Bakıyorum da kravatınız bile kimi zaman bir karış ta, kimi zamanda belinize kadar geliyor, okul gömleğinizin bir ucu içeride bir tarafı dışarıda böyle öğrencilik olmaz, eğitimcileriniz sizleri en iyi şekilde eğitiyorlar ancak sizlerin bu görünümleriniz öğrenciliğe yakışmıyor kendinize çeki düzen vereceksiniz ve öğrenci olduğunuzu belli edeceksiniz. Dışarıdan vatandaşlarımız bizleri uyarıyor ve öğrencileriniz kılık kıyafetlerine hiç bakmıyor diyorlar.

Bir daha da söylemeyeceğim. Bu sadece burada değil, Türkiye genelinde böyle bunu en iyi şekilde basından da takip edebiliyoruz. Okul müdürlerimiz ve diğer eğitimci arkadaşlarımızın iyi niyetlerinden midir, hoşgörülü olmalarından mıdır bilmiyorum ama müthiş bir dağınıklık görüyorum, buda hiç hoş değil bazı öğrencilerimiz var ki onlara imreniyorum. Kılık kıyafetlerine özen gösteriyor ve akıllı zeki bilgili öğrenciler olduklarını belli ediyorlar, hepiniz aynı onlar gibi olacaksınız.

Kılık kıyafetine özen göstermeyip ve dağınık olduğunuzda sadece sizler zor durumda kalmıyorsunuz, aileleriniz, müdürleriniz ve öğretmenlerinizde zorda kalıyor ve sıkıntı yaşıyorlar, sizleri bundan sonra daha dikkatli olmaya davet ediyorum” dedi.

İlçe Milli eğitim müdürü Resul Yeşilyurt ve bir öğrenci birlikte kurdeleyi keserek okul kütüphanesini hizmete açtılar.


Yazdır | E-posta

Bu Yazıyı Yorumlayın
RSS Yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >