Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow ADD Mudanya Şubesi'nden Ergenekon Tepkisi
Yazdır E-posta
Pazartesi, 20 Nisan 2009

   ADD Mudanya Şubesi'nden Ergenekon Tepkisi

tıkla resmi büyüt
ADD Mudanya Şube Başkanı Sabahattin Atamer
(tıkla resmi büyüt)
Sabahattin Atamer'in Gündem Dışı Konuşması İnternet explorer 7.0 ile dinleyebilirsiniz
Köy entitülerinin 69. kuruluş yıldönümünü kutlamak üzere Mudanya Uğur Mumcu Kültür Merkezi'nde bir etkinlik düzenleyen Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Mudanya Şubesi başkanı Sabahattin Atamer kutlama programının ardından kürsüde yaptığı gündem dışı konuşmada Uludağ Üniversitesi (UÜ) eski rektörü ve ADD Genel Başkan Vekili Mustafa Yurtkuran'ın ve diğer eski rektörlerin Ergenekon davası kapsamında tutuklanarak cezaevine konulmasına "Bu insanlar niye suçlanırlar değerli Atatürkçüler? Kalemleri ile mi bu insanlar ihtilal, devrim yapacaktılar? Bunları şapkamızı önümüze koyup hep beraber düşünmemiz lazım" diyerek tepki gösterdi.

 

Konuşmasının bir bölümünde tutuklanan rektörlerin Atatürkçü olduğunu vurgulayan Sabahattin Atamer "Mustafa Yurtkuran şu benim konuştuğum kürsüden, 2006

yılında Mudanya Mütarekesi yıldönümünde bir konuşma yaptı. Mustafa Yurtkuran şunu istedi. Dedi ki (Eğer bu ülkede, dünya'da dinine İslamiyet'e en çok hizmet eden bir millet varsa o da Türk Milleti dir. Onun için ezan Türkçe okunmalı) Ama bazı çağdışı zihniyet taşıyan kişiler, bunu utançla söylüyorum, toplantıyı terkettiler. Mustafa Yurtkuran'ın diğer bir suçu'da türbanı Uludağ Üniversitesi'ne sokmamak" diye konuştu.

ADD Mudanya Şube Başkanı Sabahattin Atamer Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ni ortadan kaldırmaya ve görevini yapmasını engellemeye teşebbüs ve yasadışı terör örgütü üyesi olma suçlarını işledikleri yönünden kuvvetli suç şüphesi varlığını gösteren olguların bulunması iddiasıyla ile tutuklanarak cezaevine konulan ADD Genel Başkan vekili ve UÜ eski rektörü Mustafa Yurtkuran, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) eski Rektörü Prof. Dr. Ferit Bernay, Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu, Erol Manisalı, Mehmet Haberal'ın asıl suçlarının Cumhuriyet mitinglerini düzenlemeleri olduğunu söyledi.

 

Bizi de Alın Biz de Atatürkçüyüz 

Tutuklanan akademisyenlerin içinde yalnız Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Metin Öztürk'ün serbest bırakıldığını belirten ADD Mudanya Şube Başkanı Sabahattin Atamer "Ve biz diyoruz ki ! Mudanya Atatürkçü düşünce derneği yönetim kurulu gözaltına alınan tüm bu insanların ortak özellikleri Atatürkçü olmalarıydı. O zaman bizlerde haykırıyoruz. Arkadaşlar eğer Atatürkçülük suçsa, vatanını sevmek suçsa, ulusalcı olmak suçsa bizlerde suçluyuz. Lütfen gelip bizleride alın çünkü bizde bu özellikleri taşıyoruz." dedi.


Yazdır | E-posta

Bu Yazıyı Yorumlayın
RSS Yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >