Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow Büyükşehir Belediye Komisyonları'nda 3 Mudanya'lı
Yazdır E-posta
Salı, 14 Nisan 2009

   Büyükşehir Belediye Komisyonları'nda 3 Mudanya'lı

tıkla resmi büyüt
İlk meclis toplantısında tanışma ve komisyon seçme yapıldı.
(tıkla resmi büyüt)
Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi'nin 2009-2014 Döneminin İlk Toplantısı Merinos'ta Yapıldı. Cumhuriyet'in Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile Bursa'ya  hizmet edip, hayatta bulunmayanların anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın Okunmasıyla başlayan meclis toplantısında, tüm üyeler kendilerini tanıttı.

Yeni dönemin ilk meclis toplantısına başkanlık yapan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa'ya hizmette ve Bursa'yı geleceğe taşıyacak kararların 2009-2014 döneminde tüm meclis üyeleriyle birlikte alınacağını söyledi.

Yeryüzünün cenneti olan Bursa'nın herkesin yaşamak istediği kentlerden biri olduğunu ifade eden Başkan Altepe, "Bu kentte yöneticilik yapmak. Bu kentin geleceğini şekillendirmek büyük bir onurdur. Bugüne kadar kentimize hizmet etmiş olan tüm büyüklerimizi saygıyla anıyoruz. İnşallah biz de 5 yıllık dönemi dolu dolu geçiririz" dedi.

Dört Komisyonda 3 Mudanya'lı  Görev Yapacak

Konuşmaların ardından Komisyon üyelerinin seçimlerinin yapıldığı ilk mecliste, Mudanya’yı Büyükşehir’de temsil eden meclis üyeleri 4 komisyona üye olarak seçildi. Aynı zamanda Mudanya Belediye Başkan Yardımcısı da olan Adalet ve Kalkınma Parti'li (AKP) meclis üyesi Kartal Saldırış Çevre ve Sağlık Komisyonu ile Sosyal İşler ve Turizm Komisyonu’na seçilirken, yine AKP’li üye Münir Eroğlu da Plan ve Bütçe Komisyonu ile Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Komisyonu’na seçildi. Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Komisyonu’nda Mudanya’yı temsil eden bir başka meclis üyesi ise Cumhuriyet halk Partisi'nden  Erhan Özekin oldu.


Yazdır | E-posta

Bu Yazıyı Yorumlayın
RSS Yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >