Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow En Son Ocak Piyesi Büyük Beğeni Topladı.
Yazdır E-posta
Salı, 14 Nisan 2009

   En Son Ocak Piyesi Büyük Beğeni Topladı.

tıkla resmi büyüt
En Son Ocak Ekibi
(tıkla resmi büyüt)

Kadri Söğütlü Tıkla Dinle int.explore 7 gereklidir.

Göynüklü M.Zeki Yazıcı İlköğretim Okulu Müdürü Kadri Söğütlü'nün yazdığı İstiklal Marşımızdan esinlenerek 'En Son Ocak' ismini verdiği piyes okulun tiyatro kulübü öğrencileri tarafından Uğur Mumcu Kültür Merkezi'nde sahnelendi. Oyunu büyük bir başarı ile sahneleyen öğrenciler büyük beğeni topladı.

Okul Müdür Kadri Söğütlü yazdığı En Son Ocak piyesi'nin memleketin kurtuluşu sırasında ulusun verdiği büyük mücadele ve fedakarlıkları göstermek amacı ile özellikle ilköğretim öğrencilerine yönelik olarak sahnelendiğini belirterek oyunun ilköğretim grubu için 3 dakikalık sahne değişimlerine ve

 

şiddet içeren kurtuluş savaşı sahnelerinin kan gibi diğer görsel efeklerinden arındırılarak titiz bir çalışmayla gerçekleştirildiğini vurguladı.

 
tıkla resmi büyüt
En Son Ocak Sahne
(tıkla resmi büyüt)
 
tıkla resmi büyüt
Kadri Söğütlü Oyuncuların takma bıyığını kontrol ediyor
(tıkla resmi büyüt)

Kostümlerin hazırlanmasından itibaren bir ekip çalışması yapıldığına dikkati çeken Kadri Söğütlü emeği geçen herkese teşekkür etti. Piyes metnini internete koyarak diğer Türkiye'de ki tüm öğrencilerle paylaşmayı düşündüğünü belirten Kadri Söğütlü sahneledikleri oyunun kaydedilerek öğrencilere bir hatıra olarak dağıtıldığını ve dönem sonuna doğru komedi türü başka bir oyun hazırlığında olduklarını söyledi.

Çocuk İstismarına HAYIR TIKLA


Yazdır | E-posta

Bu Yazıyı Yorumlayın
RSS Yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >