Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow Deniz Kıyısı'ndaki Tuvalet Bakıma Alındı.
Yazdır E-posta
Pazar, 12 Nisan 2009

   Deniz Kıyısı'ndaki Tuvalet Bakıma Alındı.
tıkla resmi büyüt
Yapıldığı dönemde türbe mimarisine benzetilen wc bakıma alındı.
(tıkla resmi büyüt)
Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk'ün 2. belediye Başkanlığı döneminde deniz kıyısına yapıldığı için ve seçilen yapı tarzı ile eleştirilere hedef olan Korsan ve Derya aile çay bahçelerinin arasında kalan bölümdeki 6 kişilik tuvalet nüfus olarak bugün ihtiyaca cevap veremez duruma gelmesi ve en önemlisi de özürlü ile engelli vatandaşların yararlanamaması konusunda yakınmalar olduğu için bugünkü belediye yönetimi yaz ayına girilmeden bu sorunu çözmek amacıyla tuvaleti önceki gün yeniden ele alarak bakım çalışmalarına başladı.

 

Sabah erken saatlerde zabıta ve belediye yıkım ekipleriyle birlikte tuvalete incelemeye giden Mudanya belediye başkan yardımcısı Kartal Saldırış ekiplere tuvaletin iç kısımlarının acilen yıkılarak bakım çalışmalarına başlama talimatı verdi. Belediye başkanı Hasan Aktürk, son derece modern bir şekilde düzenlemesi yapılacak olan tuvaletin daha kullanışlı hale gelmesi için çaba sarf ettiklerini belirterek:
“ Mudanya bir turizm bölgesidir, her şeyi ile dört dörtlük ve modern çalışmaların yapıldığı bir yerleşim bölgesi olması için çalışmalarımızı çok titiz bir şekilde sürdürmemiz gerekmektedir. Yaz ayına az bir zaman kala kordon boyunda ihtiyacı en çok hissedilen unsurlardan biri kesinlik tuvaletlerdir. Mudanya mademki bir turizm bölgesidir tuvalet gibi zorunlu unsurlarının da çok sayıda olması gerekmektedir. Mudanya Mütareke meydanından eski iskeleye kadar olan kordon boyunda özellikle yaz aylarında binlerce insan huzur turu atmaktadır, bu insanlarımızın ihtiyaçlarını görebileceği tuvalet sayısı maalesef çok az bu nedenle de kordon boyunda bir dizi çalışma yapmaya başlıyoruz buralarda tespit edilecek bölgelere modern tuvaletler konulacak. Bugün yeniden restore etmeye başladığımız tuvaletin daha modern bir tarzda yapılmasına ve özellikle de özürlü ve engelli vatandaşlarımızın da rahatlıkla kullanabilmelerini sağlayacak şekilde düzenlenmesini sağlıyoruz” dedi.


Yazdır | E-posta

Bu Yazıyı Yorumlayın
RSS Yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >