Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow Son Teknoloji Radar Cihazı Hizmete Alındı.
Yazdır E-posta
Perşembe, 09 Nisan 2009

   Son Teknoloji Radar Cihazı Hizmete Alındı.

tıkla resmi büyüt
Radar -Temsili Fotoğraf tır.
(tıkla resmi büyüt)

Emniyet Amiri Rıdvan Sülün'ün açıklaması

Basın toplantısında Mudanya emniyet müdürlüğü trafik büro emniyet amiri Rıdvan Sülün ise yaptığı açıklamada, 25.03.2009 tarihinden itibaren ilçe'de radarın devreye girdiği belirtilerek ”Emniyet Genel Müdürlüğü trafik daire başkanlığı tarafından ilçemize radar cihazı tahsis edilmiştir. 2 hafta önce hizmete sokulan radar cihazımız günün değişik saatleri ve değişik günler ve değişik noktalarda hız limitlerinin bulunduğu noktalarda radar uygulamalarına başladık. Bunun çok büyük faydasını gördük.

Özellikle Tepedevrent mevkii olarak bilinen bölgeden Mudanya istikametine geliş noktasının rampa olması bu nedenle de araç sürücüleri hızlarını ayarlayamaması veya o karayolundaki hız limitlerinin yüksekliği nedeniyle bu bölgede 2008 ve 2009 yılında 2 ölümlü kaza meydana gelmişti. Radar uygulamasının başlamasıyla birlikte bundan sonra faydasını göreceğiz. Son teknoloji olan radarımız hareket halindeyken bile karayolunun her iki yanından geçiş yapan araçların hızlarını 1km mesafeden anında tespit edebilecek son teknoloji bir radar cihazıdır.

Radar cihazımız aynı zamanda renkli video kaydı yapıyor, üzerindeki kamera sistemi son teknoloji ürünü ve ciddi anlamda zoom yapabilme gücüne sahip. Tepedevrent rampasından Mudanya ya geliş yönündeki hız ayarlamalarının değişik noktaları bulunuyor. Rampadan su deposunun olduğu bölgeye kadar 90 kilometre, su deposundan Güzelyalı mahallesi kestirmesine 100 metre mesafeye kadar 70 kilometre, kestirmeden 100 metre sonra 50 kilometre olarak Mudanya şehir merkezine kadar devam etmektedir.Amacımız vatandaşlarımıza ceza yazmak değil.  Radarların tek amacı her kesin trafik kurallarına harfiyen uymalarını, evlerine ailelerine sağ salim olarak ulaşmalarını sağlamaktır. Hız yapmanın sonunun bir felaket olacağını düşünmek gerektiğini vurgulamaktır” dedi.


Yazdır | E-posta

Bu Yazıyı Yorumlayın
RSS Yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >