Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow Zeytinbağı Belediye Meclisi Seçimle Görev Dağılımı Yaptı
Yazdır E-posta
Pazartesi, 06 Nisan 2009

   Zeytinbağı Belediye Meclisi Seçimle Görev Dağılımı Yaptı.

tıkla resmi büyüt
Zeytinbağı Belediye Meclisi Ali Turan Başkanlığı'nda Toplandı.
(tıkla resmi büyüt)
29 Mart Yerel Seçimlerinin ardından Zeytinbağı Belediye Meclisi Ali Turan Başkanlığı'nda ilk olağan meclis toplantısını yapıp çeşitli üye seçimlerini gerçekleştirdi.

Zeytinbağı Belediye Başkanı Ali Turan, “Yeni seçilen belediye meclis üyelerinin ve bizlerin hizmetten başka hiç bir düşüncemizin olmadığını ifade edip bu düşüncelerle toplantımızın beldemize hayırlı olmasını diliyorum, Zeytinbağı Çiftçi Malları Koruma Meclisi seçimi en az belediye seçimi kadar önemli olup geçtiğimiz dönem de bunu yaşadık bugün bu meclise seçeceğimiz arkadaşlar ve belediye meclis üyesi arkadaşlar bir bütün içerisinde çalışmak durumundayız” dedi.
 

 

Belediye Meclisi gündemindeki yapılan gizli oylama neticesinde meclis I. ve II. Başkan vekili için 5’er oy çıkıca yapılan kura çekimi sonucu AKP’den Erol Sarı birinci, CHP’den Yaşar Kurdaş da kura sonucu ikinci başkanvekilliğine seçildiler. Meclis katipliklerine AKP’den Bülent Korkut Yağcıoğlu CHP’den Murat Kara asil, CHP’den Erol Fere ve AKP’den Akif Peşken yedek üye olarak oy birliğiyle, encümen üyeliklerine CHP’den Caner Tafsin, AKP’den Akif Peşken oy birliğiyle, Marmara ve Boğazları Belediyeler Birliğine CHP’den Erdal Emil, AKP’den Bülent Korkut Yağcıoğlu asil, AKP’den Ali Turan yedek üye oy birliğiyle, Bursa İli Belediyeler Birliğine CHP’den Murat Kara asil, AKP’den Erol Sarı yedek üye oy çokluğuyla, Ege Belediyeler Birliğine AKP’den Erol Sarı asil, CHP’den Yaşar Kurdaş yedek üye oy birliğiyle, Tarihi Kentler Birliğine AKP’den Bülent Korkut Yağcıoğlu asil, CHP’den Caner Tafsin yedek üye oy birliğiyle, Türk Belediyeler Birliğine CHP’den Erdal Emil asil, AKP’den Erol Sarı yedek üye oy birliğiyle, Bursa İli Hayvancılık Geliştirme Birliğine AKP’den Ali Turan asil, CHP’den Erol Fere yedek üye oy birliğiyle kabul edildi.
 
Zeytinbağı Belediye Meclis toplantısının son gündem maddesi Zeytinbağı Çiftçi Malları Koruma Meclisi seçimi oldu. 5 asil 5 yedek üye seçiminde 2 grup adaylarını belirtip gizli oyla eşitlik sağlanınca Başkan Turan karşı listede borçlarından dolayı bu listeye girme şansı olmayanların olduğunu belirtip asil listeye AKP’den 2, CHP’den iki ve bir muhtarın alınmasını oylatmasının ardından yapılan gizli oyla Koruma Meclisine AKP’den Ali Turan ve Akif Peşken, CHP’den Erdal Emil, Caner Tafsin ve Halilbey mahalle muhtarı Musa Gökçedağ oy çokluğuyla kabul edildi.   


Yazdır | E-posta

Bu Yazıyı Yorumlayın
RSS Yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >