Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow Dünya Tiyatrolar Günü Kutlandı.
Yazdır E-posta
Cuma, 27 Mart 2009

   Dünya Tiyatrolar Günü Kutlandı.

Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Mudanya Yerleşkesi'nde eğitim veren Sahne Sanatları Bölümü'nde hazırlanan programla Dünya Tiyatrolar Günü kutlandı.

Sahne Sanatları Bölümü'nde hazırlanan programa Mudanya Kaymakamı Adem Öztürk,Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Mete Cengiz, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Oğuzoğlu, Gazeteci Yılmaz Akkılıç ve bazı fakültelerin temsilcileri, Mudanya Belediyesi'ni temsilen Başkanlık Kültür ve Sosyal İşler Müdüresi Sevgi Akuş kutlamaya katıldı.

Sahne Sanatları Bölümü öğrencilerinin fuaye'de kabul ettikleri konuklara çay ve kutlama pastası ikram ettiler. Hazırlanan tiyatral gösterileri izlemek üzere salona kabul edilen davetlileri, salon girişinde Dr. Ayhan Helvacı’nın piyanoyla eşlik ettiği Lüks Hayat Opereti'nin şarkılarıyla karşıladılar. Mini bir konserin ardından salona alınan davetlileri, Sahne Sanatları Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nurhan Tekerek karşıladı. Tekerek’in yaptığı giriş konuşmasında Tiyatro ve tiyatro yapmanın zorluklarından bahsetti. ITI ( Uluslar arası tiyatro Enstitüsü) hazırladığı 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü bildirisi okundu. Ardından aldıkları yüksek notlar sonucu dereceye giren öğrencilere onur belgesi verildi. Onur Belgelerini Sahne Sanatları bölümünden beş, Resim Bölümünden 2 öğrenci aldı.

Sahne Sanatları Bölümü, Oyunculuk Anasanat Dalı Lisan 1 Öğrencilerinin bu gün için hazırlayıp sunduğu ve iki bölümden oluşan oyunlarını sergilediler. Birinci bölümdeki Yazgılar ve Bozgu ismini taşıyan oyunun yönetmeni ve proje sorumlusu Prof.Dr. Nurhan Tekerek’ti. İkinci bölümde sunulan Cehennemlik Gölgeler adlı oyunun proje sorumlusu ve yönetmeni ise Altuğ Görgü’ydü.

Program sonunda söz alan Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Mete Cengiz hazırlanan programdan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Cengiz, “Sanata ve sanatçıya verdiğimiz önemin göstergesi olan bu öğrencilerimiz, inanıyorum ki geleceğin önemli oyuncuları olacaklar. Gösterdikleri üstün performans ve özverili çalışmalarından dolayı dekanımıza, proje sorumlularımıza teşekkür ederim” dedi.


Yazdır | E-posta

Bu Yazıyı Yorumlayın
RSS Yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >