Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow Hasan Aktürk ve Meclisi Mazbata Aldı.
Yazdır E-posta
Çarşamba, 01 Nisan 2009

   Hasan Aktürk ve Meclisi Mazbata Aldı.

9130 oyla Mudanya Belediye Başkanı seçilen Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Mudanya Belediye Başkan adayı Hasan Aktürk ve 8753 oyla seçilen AKP belediye meclis üyeleri Dr. Kartal Saldırış, Sadi Saydam, Münir Eroğlu, Gündüz Güler, Erol Koparan, Seçil Pınar İncecik, Arif Bayrak İlçe Seçim Kurulu'ndan mazbatalarını teslim alarak resmen göreve başladı. Hükümet Konağı önünde hatıra fotoğrafı çektiren Hasan Aktürk ve meclis üyeleri Atatürk anıtına çelenk koyarak saygı duruşunda bulunduktan sonra sahil boyundan yürüyerek Mudanya Belediyesine geldiler. Belediye önünde çiçeklerle karşılanan Hasan Aktürk ve beraberindekiler  için belediye binasının önünde dualar okunarak kurban kesildi.

 

Belediye Başkanlığı makam odasına geçen Hasan Aktürk başkanlık koltuğuna oturdu. Devir teslim töreninde 5 yıl önceki belediye başkanlığı döneminde Hasan Aktürk bulunmadığı gibi Erol Demirhisar'da devir teslim töreninde bulunmadı.Demirhisar'ın şehir dışında olduğu öğrenildi.

Hasan Aktürk ve eşi Meliha Aktürk başkanlık makamında basın mensuplarının isteği üzerine objektiflere gülümsedi.

 

tıkla resmi büyüt
Hasan Aktürk ve Eşi Meliha Aktürk
(tıkla resmi büyüt)

Hasan Aktürk başkanlık makamında yaptığı konuşmasında beş yıl önce belediye başkanlığı görevinden ayrılarak yine halk tarafından seçilmiş biri olarak İl Genel Meclisi üyeliği yaptığını ve Mudanya diğer meclis üyesi arkadaşları ile birlikte pek çok hizmetin gelmesi için çalıştığını ve şimdide yeniden belediye başkanı olarak tekrar seçilmiş olarak Mudanya Belediyesi Başkanlık makamına geldiğini belirterek "Yaptığım hizmetlerde İlçemize çok faydalı olduğuma inanıyorum. Bu nedenlede bana hiç bir boşluk oluşmuş gibi gelmiyor. Sanki bugün ayrıldığım görevime evden tekrar geri dönmüş gibiyim" dedi.

Mudanya belediye başkanı Hasan Aktürk’te açıklamasında ”Önümüzdeki günlerde Ankara ile temaslara geçiyoruz. Mudanya da gerçekleştirilecek olan yatırımlara başlama düğmesine basarak hizmetlere start vereceğiz. Hangi projelerin öncelik alacağı ve başlama ile bitiş tarihleri konusu da belirlenmiş olacak. Ankara da Bakan ve Milletvekillerimizle görüşmelere de başlıyoruz. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe bir araya gelerek Mudanya’yı şaha kaldıracak 12 proje üzerinde çalışıp karar verdik.

Yapılacak olan tüm çalışmalar kamuoyu ile paylaşılacaktır. Önemli olan toplumun yararlanabileceği yöndeki projelerin yaşama geçirilmesidir. Bizler projelerin Mudanya’lılar ve ilçemiz için bir dönüm noktası olacağını düşünüyoruz. Mudanya’ya bağlanan Ülkü, Has ve bademli mahallelerimiz bugünkü halinden çok daha iyi konuma geleceklerdir. Bu mahalleleri kalkındıracak birçok yeni projelerimiz bulunuyor bunlardan biri olan çok yönlü mahalle evlerini oluşturmaya başladık. Modern şehircilik anlayışlarını Mudanya ile birlikte buralarda da gerçekleştireceğiz, ayrıca ışıklandırma ve asfalt çalışmalarına da hemen başlayacağız. Rozetlerimizi çıkarıp mazbatalarımızı da alıp işimizin başına geçtik”  dedi.


Yazdır | E-posta

Bu Yazıyı Yorumlayın
RSS Yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >