Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow SGK Mudanya Hizmet Binası Törenle Açıldı
Yazdır E-posta
Perşembe, 19 Mart 2009

   SGK Mudanya Hizmet Binası Törenle Açıldı

Ömerbey Mahallesi Belediye Yeni İş Merkezi 2. katında yapımı tamamlanan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Mudanya Şubesi törenle açıldı. Törene Kaymakam Adem Öztürk, Adalet ve Kalkınma Partisi(AKP) Bursa Milletvekili Mehmet Emin TUtan, SGK İl Müdür Yardımcısı Sıtkı Güler, AKP Mudanya Belediye Başkan Adayı Hasan Aktürk çok sayıda siyasi ve daire amiri katıldı.

Açılış töreninde konuşan Kaymakam Adem Öztürk SGK Mudanya Şubesi'nin açılması dolayısıyle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'e, milletvekillerine ve emeği olan herkese teşekkür etti. Kamu yönetiminde vatandaş odaklı hizmetin hakim olmaya başladığını belirten Adem Öztürk hizmetin vatandaşın ayağına götürülmeye başlandığını SGK Mudanya şubesi'ninde bu anlayışın en somut örneği olduğunu söyledi.

Mudanyalıların sosyal güvenlikle ilgili hizmetleri artık Mudanya'dan alabileceğini vurgulayan Kaymakam Öztürk bugüne kadar bu alandaki hizmet alımının ciddi bir problem olduğunu fakat artık yaşanan problemlerin yavaş yavaş giderildiğini söyledi. Devletin kamu görevlileri olarak her türlü hizmeti vatandaşımıza sunmaya hazırız diyen Kaymakam Öztürk SGK Mudanya bürosu'nun hayırlı uğurlu olmasını diledi. 

 

Gayemiz Vatandaşa Hızlı ve İyi Hizmet Vermek 

SGK Bursa İl Müdür Yardımcısı Sıtkı Güler'de yaptığı konuşmada 5502 sayılı Sosyal Güvenlik Kurumu Teşkilat kanunu uyarınca açılması gereken merkez müdürlüğünün sonuncusunu Mudanya'da açtıklarını belirterek tüm gayelerinin vatandaşa en iyi hizmeti en kısa zamanda vermek olduğunu bu nedenle bu açılışın önem taşıdığını söyledi.

 

40 Yıldır Söyleneni Gerçekleştirdik 

Açılışa katılan AKP Bursa Milletvekili Mehmet Emin Tutan Bursa'daki son SGK İlçe binasının açılışının yapıldığını belirterek açılışa katılmak isteyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi Kutlamaları dolayısıyla açılışa katılamadığını söyledi.

SGK'nın tüm sosyal güvenlik kurumlarının tek çatı altında birleştirilmiş hali olduğunu belirten Tutan kırk yıldır konuşulan icraatı AKP iktidarının Bursa'lı bakanı Faruk Çelik zamanında gerçekleştirildiğini söyledi.

Bağkur, emekli sandığı ve SSk işlemlerinin tamamının SGK Mudanya İlçe Binasından gerçekleştirilebileceğini vurgulayan Tutan AKP'nin sağlık reformu yaptığını ve kurum ayrımı yapmadan isteyenin istediği hastaneden sağlık hizmeti alabildiğini söyleyerek açılışın hayırlı uğurlu olmasını diledi.


Yazdır | E-posta

Bu Yazıyı Yorumlayın
RSS Yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >