Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow Erol Demirhisar Olay Tv'den Resti Çekti.
Yazdır E-posta
Perşembe, 19 Mart 2009

   Erol Demirhisar Olay Tv'den Resti Çekti.

Erol Demirhisar
Mudanya Belediye Başkanı ve ANAP Mudanya Belediye Başkan Adayı Erol Demirhisar, Olay Tv'de Serbest Kürsü programına katıldı. Mudanya ve Güzelyalılılar'ın yoğun ilgisi nedeni ile stüdyoda bir çok izleyici programı ayakta izledi. Kendisine sorulan soruları yanıtlayan ve vatandaşların sözleri karşısında zaman zaman gözleri dolan Demirhisar, bu sevgi ve ilgi nedeni ile göreve tekrar talip olduğunu vurguladı. İktidar partisi adayının Mudanya'da 12 dev proje gerçekleştireceklerini vaad ettiğini belirten Demirhisar, bu projelerin 88 ila 115 trilyon (milyon TL) gibi büyük bir harcama gerektirdiğini vurgulayarak, bu paranın bu projeler gerçekleştirilmek şartı ile Mudanya Belediyesi kasasına konulması durumunda adaylıktan hemen çekileceğini söyledi. Demirhisar, “Bu durumda hemen çekilirim kendileri çalarlar, kendileri oynarlar” diye konuştu.

 

Yat Limanı görüntüsüne kavuşan balıkçı barınağı için merkezi yönetimden tek kuruş alınmadığını, bunun tamamen Mudanya Belediyesi'nin imkanları ile gerçekleştirildiğini anlatan Demirhisar, vatandaşlara dönerek, “Şimdi sizlere bunları şikayet ediyorum” dedi. Demirhisar, balıkçı barınağının onarımı ve yenilenmesi için Mudanya Belediyesi'ne 500 milyar (bin TL) ödenek çıkarıldığını, bunun üzerine sevindiklerini ancak bu paranın Mudanya Belediyesi'ne gelmeden iktidar partisi yetkililerince başka yerleşim yerlerine aktarıldığını kaydetti. “Bu 500 milyarın hesabını sorun” diye konuşan Demirhisar, yat limanının yeni hali ile belediyeye önemli miktarda gelir sağladığını bildirdi.

 

Demirhisar, ana muhalefet partisi adayının açıkladığı 7 projeden 6'sının mimarından izin alınmadan broşürlere bastırıldığını savunan Demirhisar, bu konuya ilişkin belgeyi canlı yayında okuyarak konunun mahkemeye intikal edeceğini ifade etti.

 

Erol Demirhisar, belediyede norm kadro uygulaması olduğunu, kendisi dahil hiç kimsenin belediyeye işçi alamayacağını açıklayarak, iş vaad edilen gençlerin buna göre davranmalarını istedi. Hastane için Belediye olarak iktidara yardımcı olduklarını, yer gösterdiklerini, istimlak yaptıklarını söyleyen Demirhisar, ancak hükümetin hastaneyi Tepedevrent mevkiinde yapma kararı aldığını ve hastanenin 3 yıl sonra hizmete açılacağını kaydetti.

 

Demirhisar'ın program sırasında Fatih isimli engelli bir genç ile girdiği diyolag, izleyicileri hem duygulandırdı hem de güldürdü. İzleyiciler tarafından engellilere büyük yardımlar yaptığı vurgulanan Demirhisar'ın konuşması, sık sık alkışlar ve tezahüratlarla kesildi.


Yazdır | E-posta

Bu Yazıyı Yorumlayın
RSS Yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >