Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow Hasan Aktürk MGD'yi Ziyaret Etti.
Yazdır E-posta
Perşembe, 19 Mart 2009

   Hasan Aktürk MGD'yi Ziyaret Etti.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Mudanya Belediye Başkan Adayı Hasan Aktürk Mudanya Gazeteciler Derneği'ni (MGD) ziyaret etti. Basın mensuplarına projelerini anlatan ve vaat edilen projelerin çok yüksek maliyete maal olacağı, bu nedenle para sorunu olduğuna ilişkin olarak söylenenlerin dedikodu olduğunu vurgulayan Hasan Aktürk, para sorunu olmadığını söyledi.

Mevcut belediye bütçesiyle çok fazla bir şey yapılmasının mümkün olmadığını belirten Aktürk mevzuatı bildiğini, kredi kullanmadan, Avrupa Birliği projelerinden yararlanmadan, gerekli bakanlarla müzakereler yapılmadan yapılan belediyeciliği tembel belediyecilik olarak değerlendirdi.

 

Aktürk Belediye başkanı olduğunda gerek uluslararası kredileri gerekse Avrupa Birliği projelerinden yararlanacağını, merkezi hükümet ve Bursa Büyükşehir Belediyesi ile birlikte hareket ederek Mudanya'ya hizmet edeceğini öyledi. 

Mütareke ve iskele meydanında yapılacak yeraltı otoparkları için gerekli ölçümlerin yapıldığını ve yeraltına 1 kat girilmesi durumunda denizsuyu problemi olmadığını, sahil dolgu ve düzenleme projesindeyse Mudanya Tahmil Tahliye İskelesine kesinlikle bir engelleme yapılmayacağını blok dolgu ve düzenleme yerine dokuya uyumlu düzenlemeler yapacaklarını söyledi.

Harmanlar bölgesine millipark yapılacağını söyleyen Aktürk Mudanya'nın projelerin gerçekleştirilmesi halinde Marmara'da çok farklı bir prestije ve cazibeye sahip olacağını kaydetti.


Yazdır | E-posta

Bu Yazıyı Yorumlayın
RSS Yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >