Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow Zeytin-2009 arrow Marmarabirlik Kalite Belgeleri Aldı.
Yazdır E-posta
Salı, 17 Mart 2009

   Marmarabirlik Kalite Belgeleri Aldı.

2000 yılından bu yana ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi uygulayan, 2008 Haziran ayında da ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi belgesine sahip olan Marmarabirlik, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi belgelerini de törenle aldı. Belgeleri, TSE Personel ve Belgelendirme Daire Başkanı Mehmet Bozdemir, Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Refi Taviloğlu’na verdi.

YENİLENME VE GELİŞME HAREKETİ SÜRÜYOR

Düzenlenen törende konuşan Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Refi Taviloğlu, AB uyum politikaları çerçevesinde, tarım ve zeytincilik sektörüne getirilen standartlara uyum sağlanmasının, üretimden başlayarak pazarlama ve çevre konularını da içeren tüm faaliyetler için zorunluluk olduğunu söyledi.
Günümüzde rekabet gücünü artırabilmenin ancak yüksek kalite ve düşük maliyetle olanaklı olduğunu söyleyen Taviloğlu, Marmarabirlik olarak başlattıkları modernizasyon ve yüksek standartlara ulaşma seferberliğiyle sürekli yenilenme ve gelişme hareketlerinin ivmesini kaybetmeden sürdüğünü anlattı.

Taviloğlu şöyle konuştu;

“Uyguladığımız kalite sistemleri, ulusal ve uluslararası mevzuata, kanun ve yönetmeliklere uyumu, uluslararası düzeyde tanınan yönetim sistemleri olması nedeniyle ihracat kolaylığı, uluslararası pazarda rekabet avantajı ile müşterilerimizin güvenini ve memnuniyetini sağlıyor. Maliyet kontrolünü geliştiriyor ve verimliliği, karlılığı arttırıyor, kaynak koruması sağlıyor. Güvenli gıda üretimi yaptığımızı gösteriyor. Potansiyel tehlikeleri önceden bildiriyor. Deprem, yangın, sel gibi acil durumlara hazırlıklı olunmasını sağlıyor. Çevreye karşı duyarlı, hassas ve temiz üretim yaptığımızı gösteriyor. İş ve iş gücü kayıplarını azaltıyor, iş veriminde artış sağlıyor ve maliyetleri düşürüyor. Çalışanların rahat ve güvenli bir ortamda çalışmalarını sağlıyor.”
Dünyada salamura atık su arıtılabilirlik çalışmalarını ilk kez Marmarabirlik’in yaptığına dikkat çeken Taviloğlu, bunu arıtma tesisine dönüştürerek uyguladıklarını da ifade etti.

TSE’DEN MARMARABİRLİK’E BONUS

TSE Personel ve Belgelendirme Daire Başkanı Mehmet Bozdemir ise Marmarabirlik’in zeytincilik sektöründe 4 ayrı kalite yönetim sistemi uygulayan ilk ve tek kurum olduğunu söyledi.
Bozdemir, TSE olarak dünyanın en büyük yönetim sistemi sertifikalandırma sunucusu IQNET’e üye olduklarını, dolayısıyla Marmarabirlik’in sahip olduğu belgelerin, bu platforma dahil 150 ülkede geçerliliği bulunduğunu bildirdi. İhracat sırasında karşılaşılan teknik engellerin bu yolla aşılabileceğini ifade eden Bozdemir, Marmarabirlik’e IQNET sertifikasını “bonus olarak” vereceklerini açıkladı.


Bozdemir ayrıca, nisan ayında vermeye başlayacakları ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Kalite Yönetim Sistemi’ni de uygulayarak Marmarabirlik’in beşinci yıldızı takmasını istedi.
Konuşmaların ardından Bozdemir ve TSE Bursa Bölge yöneticileri, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi belgelerini Marmarabirlik yöneticilerine teslim etti.


Yazdır | E-posta

Bu Yazıyı Yorumlayın
RSS Yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >