Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow ANAP Genel Başkanı Salih Uzun "Yalan mı Bunlar" Diye Sordu.
Yazdır E-posta
Salı, 17 Mart 2009

ANAP Genel Başkanı Salih Uzun "Yalan mı Bunlar" Diye Sordu.

Erol Demirhisar'ın Konuşması

Anavatan Partisi Genel Başkanı Salih Uzun Mudanya Belediye Başkanı ve Anavatan Partisi Mudanya Belediye Başkan Adayı Erol Demirhisar'a destek amacıyla Mudanya'yı ziyaret etti. Ziyarete Anavatan Partisi (ANAP) Bursa İl Başkanı Ahmet Kömbe, ANAP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Devlet Eski Bakanı İlhan Aşkın da katıldı.

Belediye Başkanı Erol Demirhisar Mudanya Belediye Meclis salonunda yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik içinde olduğu ekibi ile birlikte 14 gün sonra bir zafer daha kazanacaklarını, buna yürekten inandığını ve bu doğrultuda çalıştıklarını belirterek "inanmasak zaten burada olmayız. Onun için bize destekleriniz ve teşriflerinizden ötürü teşekkür ediyorum" dedi.

Demirhisar yaşanacak seçimin öncekilerden çok farklı olduğuna dikkati çekerek, 35 bin seçmenle bir yerel seçime gidildiğini bu sistemde olan eksikliğin ise bazı köylerin atlanması olduğunu, bununda zamanla düzeleceğini belirtti.

Tahriklere Sakın Kapılmayın.

Demirhisar "İyi bir ekibiz. Elimizden geldiği kadar kendi yöremizde hiç kimseye sen bizden değilsin felsefesini uygulamadan hizmet etmenin gayreti içindeyiz. Bu güne kadar bu iş 10 seneden beri böyle oldu. 14 gün sonra yine seçildiğimiz zaman yine böyle olacak. Bunu size özellikle belirtmek istiyorum" dedi.

Demirhisar seçime son bir hafta kala  seçim tansiyonunun artacağını vurgulayarak ekibinden kesinlikle olası tatsızlıklara müdahil olmamalarını, yapılan ve yapılacak kışkırtmaların sonun başlangıcı olduğunu ve bu kışkırtmalara en güzel cevabın sandıkta verileceğini söyledi. Ekibine seslenen Demirhisar tüm Mudanya'lıları parti ayrımı yapmadan sevdiğini, huzur ve güven diye yola çıktıklarını bu nedenle hiç kimseye herhangi bir harekette bulunulmaması konusunda ricada bulundu.

 

İlhan Aşkın "Demirhisar'ı İyi Dinleyin" 

ANAP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Devlet Eski Bakanı İlhan Aşkın yaptığı konuşmada Erol Demirhisar'ın sözlerinin dikkate alınması gerektiğini 1983 yılından bu yana Erol Demirhisar ile aynı yolda siyaset yaptığını ve Mudanya'ya gelen her hizmette beraberce çaba sarfettiklerini belirterek "Erol Demirhisar Mudanya için Mudanya Erol Demirhisar için uğraş vermektedir. 29 Mart günü Mudanya'lılar bir kez daha bunu tescilleyecekler" diyerek başarılar diledi.

Salih Uzun "İktidardakiler Kendi İşlerini Açmakla Meşguller"

İlhan Aşkın'ın Konuşması
ANAP'ın genç genel başkanı Salih Uzun konuşmasına bir hikaye ile başlayarak sözü hükümetin ölmekte olan çiftçi, esnaf ve emeklinin, binlerce işsiz vatandaşın sesini duymayarak başbakan'ın hala "hamdolsun iyiyiz" dediğini belirtti. Türkiye'nin gerçek ekonomik tablosunun felaket olduğunu vurgulayan Salih Uzun her geçen günün kötüye gittiğini, bu gün itibarı ile resmen 3 milyon 274 bin kişinin, gayrıresmi olarak 5,5 milyon kişinin işsiz olduğunu söyledi. Salih Uzun başbakan'ın 7 yıldır tek başına iktidar olduğunu fakat sorunları çözmek yerine  her gün meydanlarda bağırdığını belirterek "Bu kibirlenme, efelenme ve dayılanmalardan gına geldi. Memleketin işlerini açmakla, milletin işini açmakla yükümlü olanlar, milletin haklarını savunmak için iktidara gelenler kendi işlerini açmakla meşguller" dedi.

Salih Uzun "Yalan mı Bunlar ?" diye sordu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yüklenen Salih Uzun "Vatandaşın arabasına benzin alacak parası yok. Çiftçinin traktörüne mazot alacak parası yok. Ama başbakanın eşinin dostunun rafinerisi oldu.vatandaşın vapura binecek parası yok başbakanın oğlu'nun gemisi oldu. vatandaşın gazete alacak parası yok başbakanın damadı medya patronu oldu. Vatandaş borcunu harcını ödeyebilmek için karısının kızının kolundaki bileziği satıyor, elindeki küçücük altını satıyor, başbakanın oğlu başbakanın gelini Türkiye'nin en büyük altın şirketlerine pırlanta şirketlerine ortak oldular. Yalan mı bunlar? " dedi.

Zerre Kadar Fark Yoktur.


ANAP Genel Başkanı Salih Uzun'un Konuşması
İktidara yüklenmeye devam eden ANAP Genel Başkanı Salih Uzun " Şunu aklınızdan çıkarmayın aziz Mudanya'lılar, şunu da çok iyi bilin. Bu milletin hakkını, bu milletin çocuklarının hakkını hamdolsun diyerek  yiyenle, şerefe diyerek yiyen arasında zerre kadar fark yoktur.Her ikiside kötü dür. Kötülerin kötüsü dür. Her ikisi de hesap verecektir" diye konuştu.

Türkiye'nin bu iktidar nedeniyle gerildiğini ve bunaldığını söyleyen Salih Uzun Türkiye'nin bu iktidardan kurtulması gerektiğini, Türkiye'nin yeniden Anavatan'a ihtiyacı olduğunu söyledi. Erol Demirhisar'ın ANAP'ın eksikliğini Mudanyalılar'a hissettirmediğini belirten Salih Uzun bu konuda Mudanya'nın şanslı olduğunu söyleyerek Erol Demirhisar'a teşekkür etti.

Salih Uzun, Erol Demirhisar'ın Mudanya'da ANAP'ın felsefesine uygun olarak hiç kimseyi ayırmadan, dışlamadan hizmet ettiğini, Demirhisar'ın tekrar seçilmesi halinde yine ayırt etmeksizin, senden benden demeden Mudanyalılara hizmet edeceğini söyledi. Mudanyalılar'ın Erol Demirhisar'a sahip çıkacağından emin olduğunu söyleyen Salih Uzun Büyükşehir belediye seçimlerinde İlhan Aşkın'a da sahip çıkılmasını istedi.

Mudanya Belediyesini ziyaretinden sonra ANAP Genel Başkanı Salih Uzun ve beraberindekiler yürüyerek Erol Demirhisar'ın seçim bürosunu ziyaret etti.


Yazdır | E-posta

Bu Yazıyı Yorumlayın
RSS Yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >