Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow Yüz Yataklı Devlet Hastanesi'nin Aydınpınar Merasında Yapımı Kesinleşti.
Yazdır E-posta
Cumartesi, 14 Mart 2009

Yüz Yataklı Devlet Hastanesi'nin Aydınpınar Merasında Yapımı Kesinleşti.

AK Parti Bursa milletvekili Ali Koyuncu düzenlediği bir basın toplantısıyla Mudanya Aydınpınar köyü merasına yapılacak olan 100 yataklı yeni Mudanya Devlet Hastanesi projesinin Sağlık Bakanlığı tarafından onaylandığını açıkladı.

tıkla resmi büyüt
Hastane Aydınpınar Merasına Yapılacak
(tıkla resmi büyüt)
tıkla resmi büyüt
AKP Milletvekili Ali Koyuncu Açıkladı
(tıkla resmi büyüt)

Yaklaşık sekiz ay önce Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın da gezip beğendiği 198 dönümlük Aydınpınar Merası'nın kısa süre içinde Sağlık Bakanlığı'na devri gerçekleştirilerek TOKİ tarafından inşaatının yapılmasına karar verildi.

AK Parti Bursa Milletvekili Ali Koyuncu ve Sağlık Bakanlığı İnşaat Daire Başkanı Mehmet Demircioğlu Montania Hotel’de düzenledikleri basın toplantısında hastanenin 100 dönüm arazi üzerine yapılacağını; arazinin kalan kısmının da sosyal tesis yapımı için tahsis edileceğini açıkladı.  

AK Parti milletvekili Koyuncu 3 ay sonra inşaatına başlanacak hastanenin 5 yıldızlı otel mantığıyla yapılacağını vurgulayarak yeni hastanenin bugünkü bayındırlık verilerine göre 20 milyon TL'ye mal olacağını söyledi. Yeni Mudanya Devlet Hastanesi'nin yapımının 2 yılda tamamlanması hedefleniyor.

 

Eski Hastane Aile Hekimliği 

Mudanya'da halen hizmet veren Şaziye Rüştü Devlet Hastanesi'nin hakkında da bilgi veren Koyuncu yeni hastanenin tamamlanmasından sonra mevcut aile hekimliği merkezi olarak hizmet vereceğini açıkladı.

 

Peki Şimdi Ne OLACAK ???

 

Mudanya'da yeni devlet hastanesi yapılması için mezarlık yolu eski mezbaha mevkii'nde kendi topraklarını hastane yapılması için bağışlayan vatandaşlar ise şok yaşıyor. Kamu yararına bağışlanan bu topraklar bağışlayanlara geri verilecek mi? Verilmeyecekse ne olacak?

 

Bağışta bulunan Mudanyalılar bu konuya derhal açıklık getirilmesini istiyorlar.

 

Konu ile ilgili önceki haberimizi görmek için TIKLAYIN

 

 


Yazdır | E-posta

Yorumlar (1)
RSS Yorumları
1. 16-03-2009 15:17
 
Öncelikle Mudanya halkı vatandaş olarak Hastane için son noktayı koyan herkesi kutlamak öncelikli görev olmalı teşekkürler.1.Soru yıkılan eski mezbaha yerin yer sahipler hakları teslim edilecekmi akıbeti ne olacak?1.Soruya Cevap(İlçe teşkilatı yekililerden Mudanya İlçe kamuoyuna açık ve net açıklama ne zaman yapılacak)2.Soru 100,yataklı hastane yeri uzak değilmi!!Mudanya İlçe İçinde neden düşünülmedi'Tokiye verilen yere karşılık Sağlık Bakanlığına tahahüdü çok amaçlı çeşitli sağlık tedavi merkezleri yer alan sağlık kompleksi Bursa Sağlık İl Müdürlüğü tarafından Bursa Devlet hastanesi yapılsın doğru!!İlçe Hastanesi Aydınpınar merası üzerinde karar alması ana neden nedir'2.Soruya cevap(..........)3.Soru Takdir edip teşekkür etmek öncelikli görevim işsiz gençlerimiz için önemli imkanda iş istihdamı imkanı bulacakmı örnek ben 3 evlat babasıyım 2.evladım işsiz ekonomik özgürlüklerini kazanması için babası prosüdüre uygun hiç bir aracı kişi veya kişileri kapısını çalmadan direk geldiğimde olumlu imkana kavuşma şansım olacakmı.3.Soruya cevap(........)Mudanya İlçe Halkımız bizler hepimiz için yarar sağlayacak sağlık merkezi hastanemizi hayırlı olması dilek temennisiyle kazandırlıması yolunda emeği geçen herkesi kutluyorum. Sonsuz Teşekkürler Saygılar.
Giriş yapıldı
 
ozkes

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >